Brazylia i Argentyna wysłały powołania

2 marca 2024 | 09:23 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

W obliczu przerwy na koniec marca, federacje Argentyny i Brazylii ogłosiły oficjalne listy piłkarzy powołanych na swoje kolejne mecze. Szczególna ciekawość wzbudza selekcja verdeoro, której stery w styczniu przejął Dorival Junior jako nowy selekcjoner, po tym jak odrzucono propozycję Carlo Ancelottiego.

Nowy trener Brazylii, przedstawiając swoją pierwszą listę jako ct, zdecydował się wykluczyć z powołań Carlosa Augusto. Obrońca Interu, po świetnym początku 2024 roku, zadebiutował w reprezentacji verdeoro w ubiegłym październiku po otrzymaniu swojego pierwszego w ogóle powołania i został ponownie włączony do składu brazylijskiego również na powołania listopadowe. Tym razem zostanie w Mediolanie.

Z kolei dwóch piłkarzy Interu zostało powołanych do reprezentacji Argentyny na mecze przeciwko Salwadorowi 23 marca i przeciwko Kostaryce 27 marca. Pierwszym jest oczywiście Lautaro Martinez, który potwierdza się jako jeden z najczęściej używanych graczy przez Lionela Scaloniego. Drugim jest duża niespodzianka: argentyński selekcjoner zdecydował się nagrodzić świetne występy w barwach Monzy Valentína Carboniego oficjalnym powołaniem. Urodzony w 2005 roku, zatem, może po raz pierwszy w karierze założyć koszulkę seniorskiej reprezentacji Argentyny.

Źródło: inf.własna

Polecane newsy

Komentarze: 1

guskap

guskap

3 marca 2024 | 20:29

nie wiedzą co tracą nie biorąc Augusto, ale nam wyjdzie to nawet na plus z brakiem ryzyka kontuzji


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich