Ile Inter zarobił w Champions League?

14 marca 2024 | 10:14 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Champions League. Dla Interu to już koniec gry w tych rozgrywkach.  Droga Nerazzurrich zatrzymała się przedwcześnie w 1/8 finału, gdzie zostali wyeliminowani przez Atletico Madryt w rzutach karnych. Dla Nerazzurrich była to dotkliwa sportowa porażka, ale mimo to Inter dzięki tym rozgrywkom wzbogacił się o znaczne kwoty.

Udział w Lidze Mistrzów i dotarcie do 1/8 finału gwarantują Interowi kwotę ponad 65 milionów euro. Rzeczywiście, 36 milionów euro uzyskanych z bonusów za uczestnictwo i ranking historyczny, do tego dochodzi jeszcze prawie 6 milionów euro z puli rynkowej.

Następnie są wyniki sportowe: z fazy grupowej uzyskano 11,19 miliona euro, podczas gdy dostęp do 1/8 finału zagwarantował 9,6 miliona. Wreszcie, chociaż nie bezpośrednio związane z Ligą Mistrzów, do obliczenia 65 milionów należy dodać również wpływy z biletów na mecze rozegrane na San Siro.

W czterech meczach rozegranych w domu w tym sezonie, Inter zawsze notował bardzo dobre liczby, ze szczytem ponad 9 milionów euro zarobionych w meczu u siebie przeciwko Atletico Madryt, co jest najwyższą kwotą w historii klubu.

Ile pieniędzy Inter nie zarobi z powodu odpadnięcia?

Z przedwczesnym odpadnięciem z rozgrywek nerazzurri tracą 10,6 miliona euro nagrody przewidzianej przez UEFA dla drużyn zakwalifikowanych do ćwierćfinałów. Klub z Viale della Liberazione nie będzie mógł również liczyć na kolejny znaczący dochód z biletów, który z pewnością byłby wyższy niż ten zarejestrowany w pierwszym meczu 1/8 finału przeciwko Atletico Madryt, wynoszący około 9 milionów euro.

W rezultacie, odpadając z najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywek na etapie 1/8 finału, Inter traci kwotę nieco wyższą niż 20 milionów euro. Suma ta była kluczowa w ubiegłym roku również w kontekście budżetu.

Dalej dochodzą oczywiście jeszcze potencjalne zarobki z tytułu awansu do półfinału, finału i wygrania rozgrywek. Znaczące kwoty, ale Inter musi zaakceptować fakt, że licznik zatrzymał się kwocie 65 milionów.

Źródło: inf.własna

Polecane newsy

Komentarze: 10

Maradon.

Maradon.

14 marca 2024 | 10:25

To teraz tylko Dumfries czy jeszcze ktoś odejdzie? Czuję, że za Hakana będzie mnóstwo ofert, oby został. Reszta do zastąpienia- nawet Lautaro choć oczywiście też mam nadzieję że zostanie i za rok spróbujemy znów w LM. Musimy mieć jeszcze szerszą kadrę zwłaszcza w ataku. Ten Thuram dobry, ale czy to napastnik na wygrywanie LM? Strasznie nieskutecznych mamy tych napastników aż czasami tęskni człowiek za Milito.

Internazionale Milano

Internazionale Milano

14 marca 2024 | 12:59

Tak za Hakana będzie mnóstwo ofert głównie z bliskiego wschodu bo to już ten wiek żeby sobie dorobic do emerytury

rb18

rb18

14 marca 2024 | 22:42

Lautaro wg TM jest wart 110 mln. myślę, że jeśli wpłynie bliska tej kwocie oferta to w klubie nie będą nad nią długo się zastanawiać

inter00

inter00

14 marca 2024 | 10:35

Ciekawe jestem jak zaplanowano budżet. Czy docelowo liczyliśmy tylko na awans do 1/8 finału, czy chcieliśmy zajść gdzieś dalej. To pewnie będzie miało kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o ewentualne sprzedaże.

TheClear

TheClear

14 marca 2024 | 10:57

Widać, że nad kadrą to trzeba popracować, bo Atletico ma lepszą. Wchodzili kozacy.

Oba

Oba

14 marca 2024 | 11:33

Budujemy rok do roku i jest coraz lepiej. Dużo się pisało już o tym, że sprzedaży z konieczności raczej nie będzie wiec ja z optymizmem patrze w przyszłość. W Atletico z ławki wchodzili jednak Depay, Saul czy Correa, u nas Klassen, Darmian czy Sanchez więc jeszcze nam do tej czołówki trochę brakuje.

Rahi

Rahi

15 marca 2024 | 06:58

Spokojnie, w przyszłym roku i my będziemy mogli correę wprowadzać z ławki ;)

INZAGHIBALL

INZAGHIBALL

14 marca 2024 | 12:22

Saul akurat grał słabo ale co do reszty pełna zgoda.

Garon_92

Garon_92

15 marca 2024 | 08:45

Celem był awans z grupy i mistrzostwo. Wątpię żeby mając takie cele zakładali nie wiadomo jakie zyski z LM. Sprzedaż pewnie dumfries plus ewentualnie ktoś za kogo wpłynie duża oferta i tyle. Nie widzę aby musiałoby ciśnienie. Wchodzą nowi sponsorzy kolejne rozgrywki i nowy format LM, to znacząco podniesie wpływy. Szukanie dziury w całym. Marotta i ausillo wiedzą co robić

superofca

superofca

16 marca 2024 | 00:47

De Vrij na pewno zarobił dwie bomby na ryj, to pewne, reszta to spekulacje ;⁠-⁠)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich