Inter i Juve chcą starej formuły Superpucharu

28 marca 2024 | 11:00 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna1 min. czytania

W tym roku mieliśmy do czynienia z odświeżoną formą rozgrywek Superpucharu Włoch, gdzie zamiast jednego meczu zostały rozegrane dwa półfinały oraz finał. Okazuje się, że Inter oraz Juventus będą nalegać, aby przywrócić poprzedni charakter tego turnieju.

Tak podaje dzisiejsze drukowane wydanie rzymskiej gazety Corriere dello Sport za pośrednictwem FCInterNews. Gazeta przewiduje, że w piątek, kiedy odbędzie się zgromadzenie Lega Serie A, Nerazzurri i Bianconeri będą głosować za ponowną zmianą formatu tych rozgrywek.

Obydwa kluby uważają, że terminarz w przyszłym sezonie będzie napakowany do tego stopnia, że stawia przed zespołami nadmierne wymagania. Chodzi oczywiście o rozszerzenie rozgrywek Ligi Mistrzów oraz o nowy turniej, czyli Klubowe Mistrzostwa Świata, w których udział wezmą zarówno Inter, jak i Juventus.

W takiej sytuacji włoscy giganci liczą, że uda się ograniczyć Superpuchar Włoch. Decyzja pozostałych klubów Calcio oraz samej organizacji pozostaje jednak tajemnicą.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 4

inter00

inter00

28 marca 2024 | 11:12

Nie jestem fanem obecnej formuły. Poprzednia zdecydowanie bardziej mi odpowiadała.

Matt1

Matt1

28 marca 2024 | 12:06

patrząc na liczbę meczów w sezonie to jeden by styknął.

Dominik

Dominik

28 marca 2024 | 18:04

A co ma Juvventus do Syperpucharu? :D

AK47

AK47

28 marca 2024 | 19:46

Biorąc pod uwagę, że w ma najwięcej wygranych superpucharów i w ostatnich 10 latach zagrał w nim 8 razy (następne Napoli i Lazio po 4), to coś tam może mieć. Ich popularność w krajach arabskich, gdzie zakontraktowany jest Superpuchar na najbliższe lata, to kolejny istotny czynnik... Także ten...


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich