Ciekawostki i fakty po meczu z Udinese

9 kwietnia 2024 | 17:51 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Analiza 26. zwycięstwa w pierwszych 31 kolejkach Serie A.

Doskonały karny Calhanoglu i bieg radości Frattesiego w 95'. Odrabianie strat w meczu z Udinese świadczy o determinacji tej niezwykłej grupy zawodników. Trzy ciężko wywalczone punkty zostały zdobyte dzięki niezwykłej sile.

31 KOLEJEK Z RZĘDU Z GOLEM

Inter bije rekordy: stał się pierwszą drużyną w historii Serie A, która strzeliła bramkę w każdym z pierwszych 31 meczów rozegranych w jednym sezonie. Inter jest dopiero drugą drużyną, która zdobyła co najmniej 82 punkty po pierwszych 31 meczach rozegranych w jednym sezonie w historii Serie A z jedną grupą, po Juventusie w sezonie 2018/19.

STREFA FRATTESIEGO

Zawsze na właściwym miejscu, a co najważniejsze w odpowiednim momencie. Trzy z pięciu bramek, które Inter strzelił w doliczonym czasie gry drugiej połowy, zdobył Davide Frattesi: przeciwko Milanowi, Hellas Veronie i Udinese. Środkowy pomocnik Interu ma również dodatkowy impuls w meczach przeciwko drużynie z Friuli: strzelił trzy bramki przeciwko Udinese w Serie A: więcej niż przeciwko jakiejkolwiek innej drużynie w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech.

CALHANOGLU NA 100%

Hakan Çalhanoğlu jak dotąd jest nieomylny. Turecki piłkarz strzelił 10 bramek w tym sezonie i stał się drugim pomocnikiem Interu, który osiągnął dwucyfrową liczbę bramek w jednym sezonie Serie A w erze trzech punktów za zwycięstwo, po Ivanie Perišiciu. Po raz pierwszy w karierze w Serie A, Çalhanoğlu osiągnął dwucyfrową liczbę bramek w jednym sezonie. Wśród graczy, którzy wykonali co najmniej 10 karnych od sezonu 2017/18 do dziś w Serie A, czyli od pierwszego sezonu Turka w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech, jest jedynym zawodnikiem, który zrealizował ich 100% (14 na 14).

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich