Remis po zaciętym meczu! Inter 2-2 Cagliari

14 kwietnia 2024 | 19:42 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

Tylko remis! Zespół Inzaghiego został zatrzymany na na San Siro: po golu Thurama i wyrównaniu Shomurodova, Inter wyszedł ponownie na prowadzenie po golu z karnego Calhanoglu. W końcówce wyrównanie dla gości za sprawą trafienia Violi. Inter wciąż ma jednak 14 punktów przewagi nad Milanemi zwycięstwo w derbach da Scudetto.

Dziwny i trochę gorzki remis drużyny Inzaghiego, która dominowała na całej linii, ale musiała dwa razy patrzeć, jak drużyna z Sardynii która walczy o utrzymanie, strzela gola.

Nerazzurri wyszli na prowadzenie po 12 minutach dzięki ładnej kombinacji: Sanchez, obsłużony przez Darmiana, oferuje doskonałą asystę dla Thurama, który z pierwszej piłki pokonuje Scuffeta. Prowadzenie prawie naturalne, z drużyną Inzaghiego, która gra dobrze i ma przewagę, ale bez decydujących przebłysków. Cagliari pozostaje w grze i nawet więcej niż raz przestraszyło Sommera, z Luvumbo i Shomurodovem.

W drugiej połowie Shomurodov znajduje wyrównanie. Jest minuta 64' i wtedy Inter znów przyspiesza. W 74 minucie Frattesi wywalczył rzut karny, idealnie wykorzystany przez niezawodnego Calhanoglu. W 83' minucie Viola, otrzymując podanie od Lapaduli (piłka odbiła się od ręki Lapaduli, więc gol nie powinien zostać uznany) daje remis 2-2.

Końcówka była gorąca z okazjami z obydwu stron, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie i Nerazzurri zaliczyli remis.

Inter 2:2 Cagliari

Strzelcy: 13' Thuram (I), 64' Shomurodov (C), 74' kakar.Calhanoglu (I), 83' Viola (C)

INTER (3-5-2): 1 Sommer; 31 Bisseck, 15 Acerbi, 95 Bastoni (17 Buchanan 86'); 36 Darmian (2 Dumfries 76'), 23 Barella, 20 Calhanoglu, 22 Mkhitaryan (16 Frattesi 64'), 32 Dimarco (30 Carlos Augusto 76'); 9 Thuram, 70 Sanchez (8 Arnautovic 76').

Pozostali na ławce: 12 Di Gennaro, 77 Audero, 5 Sensi, 6 De Vrij, 7 Cuadrado, 14 Klaassen, 21 Asllani.

CAGLIARI (3-4-2-1): 22 Scuffet; 17 Hatzidiakos (23 Wieteska 88'), 26 Mina, 33 Obert; 99 Di Pardo (28 Zappa 78'), 29 Makoumbou, 25 Sulemana, 27 Augello; 21 Jankto (16 Prati 29'), 77 Luvumbo (10 Viola 78'); 61 Shomurodov (9 Lapadula 78')

Pozostali na ławce: 1 Radunovic, 18 Aresti, 4 Dossena, 34 Mutandwa, 37 Azzi, 70 Gaetano.

Trener: Claudio Ranieri.

Kartki: Prati (C), Mina (C)