Mkhitaryan kluczem w derbach Mediolanu

18 kwietnia 2024 | 11:08 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Henrikh Mkhitaryan będzie odgrywał kluczową rolę przeciwko Milanowi, prowadząc ofensywne przejścia ekipy Simone Inzaghiego.

Zbliża się spotkanie derbowe z Milanem, zaplanowane na poniedziałkowy wieczór na San Siro. To pierwsza okazja do zdobycia mistrzostwa dla Interu, który wygrał pięć ostatnich meczów z Milanem.

Według La Gazzetta dello Sport, kluczową rolę odegra Mkhitaryan: - Nie tylko szybki start. Inzaghi będzie oczekiwał od swoich zawodników meczu o wysokim i stałym tempie. To oznacza atakowanie. Niekoniecznie zawsze atakując, ale utrzymując wysoką presję na Milanie.

W tym zakresie sztab techniczny nerazzurrich dostrzega pewne ograniczenia Milanu, drużyny ze świetnym dryblingiem, która czasami zwalnia tempo. Utrzymanie nogi na gazie, w myślach Inzaghiego i osób przygotowujących wyzwanie, oznaczałoby więc zmuszenie Leao i kolegów do stracenia pewności siebie, zwłaszcza w fazie obronnej.

Inter jest mistrzem przejść, Mkhitaryan to człowiek stworzony do transformacji akcji, do przenoszenia piłki na drugą stronę boiska. Ormianin będzie zatem kluczową postacią. Ale pomijając pojedyncze osiągnięcia, postawa zespołu musi różnić się od tej z ostatniego miesiąca. Tutaj Inzaghi nie może mieć wątpliwości.

Ostatnie osłabienie formy Interu ma miejsce bardziej na płaszczyźnie mentalnej niż fizycznej. Derby automatycznie dostarcza energii. Chodzi zatem o przekształcenie tej energii w odpowiednie zachowanie. A to zachowanie to nieustanny pressing i nie pozwalanie Milanowi na swobodną grę.

Źródło: Gds

Polecane newsy

Komentarze: 3

Vancore

Vancore

18 kwietnia 2024 | 13:48

miki od pazdziernika jest trupem, jak na nim mamy opierac cokolwiek to ten plan nie ma najmniejszych szans wypalic

castillo20

castillo20

18 kwietnia 2024 | 16:58

Mi się wydaje, że to może być punkt zwrotny żebyśmy w końcu puścili w niepamięć odpadnięcie z LM i patrzyli w przyszłość z nową nadzieją. Widać to ewidentnie jak nasza gra siadła, jak zawodnicy grają na pół gwizdka. Tymczasem tutaj mamy derby z Milanem i możliwość zdobycia mistrzostwa, czyli w końcu mecz o wysokim znaczeniu i to podwójnym. Tego nam było trzeba

inter00

inter00

18 kwietnia 2024 | 18:51

Mkhitarian będzie kluczowy, przede wszystkim dlatego, że Frattesi, który mógłby za niego zagrać, średnio radzi sobie w grze defensywnej.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich