5 włoskich drużyn w Champions League 2024-2025

19 kwietnia 2024 | 08:13 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Włochy będą miały pięć drużyn rywalizujących w Lidze Mistrzów w sezonue 2024-25, po tym jak Roma i Atalanta awansowały do półfinału Ligi Europy w czwartkowy wieczór, a Fiorentina zapewniła sobie miejsce w finałowej czwórce Ligi Konferencji.

Roma osiągnęła zwycięstwo 3-1 w dwumeczu nad drużyną Stefano Piolego, Atalanta pokonała zespół Jurgena Kloppa z Liverpoolu również 3-1 po dwóch meczach, podczas gdy Fiorentina pokonała Viktorię Pilzno, przechodząc dalej wynikiem 2-0 po 210 minutach gry.

Włoska federacja jest pierwszą z dwóch federacji, które otrzymają dodatkowe miejsce w najważniejszych rozgrywkach Europy. Niemcy i Anglia wydają się stawać do walki o kolejne dodatkowe miejsce w Lidze Mistrzów.

Edycja Ligi Mistrzów na rok 2024-25 będzie składała się z 36 klubów zamiast bardziej znanej formuły 32 drużyn, jako część serii zmian, które przewidują również, że pierwsza połowa turnieju zostanie rozegrana w formie mini-ligi, a nie ośmiu oddzielnych grup.

- Istnieje jeszcze możliwość, że Włochy będą miały sześć drużyn rywalizujących w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Aby do tego doszło, włoska drużyna musiałaby wygrać Ligę Europy i co ważne, także zakończyć sezon Serie A poza pierwszą piątką. Oznacza to, że wszystko zależy od Romy lub Atalanty, które obecnie zajmują odpowiednio piąte i szóste miejsce w Serie A.