Marcus Thuram - gwiazda Interu i jego przyszłość

13 maja 2024 | 15:21 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Marcus Thuram udowodnił, że jest jednym z najlepszych transferów sezonu w Interze, ale czy klauzula odejścia może budzić niepokój u mistrzów Serie A tego lata?

26-letni Francuz dołączył do Nerazzurrich latem zeszłego roku na zasadzie wolnego transferu, podpisując pięcioletni kontrakt, i natychmiast świetnie wpasował się w skład Simone Inzaghiego, tworząc silne partnerstwo z Lautaro Martinezem.

W swoim debiutanckim sezonie w Interze Thuram zdobył 15 bramek i zaliczył 14 asyst w 44 występach we wszystkich rozgrywkach, ogłaszając swoją obecność na międzynarodowej arenie przed letnimi mistrzostwami Europy.

Na stronie 18 dzisiejszego wydania Corriere dello Sport szczegółowo opisano, że Thuram ma w kontrakcie z Interem klauzulę wykupu wynoszącą 85 milionów euro, dającą zainteresowanym stronom jasny punkt odniesienia, jeśli chcą go pozyskać tego lata.

Pomimo imponującego sezonu w stolicy Lombardii, Nerazzurri jeszcze nie otrzymali konkretnego zainteresowania 26-latkiem i wygląda na to, że pozostanie on w klubie, ale imponująca kampania na mistrzostwach Europy może to zmienić, szczególnie po odejściu Kyliana Mbappé z Paris Saint-Germain.

Inter najwyraźniej nie ma jednak powodów do obaw, ponieważ Thuram nigdy nie ukrywał swojego szczęścia w klubie i może odrzucić wszelkie oferty, które nadejdą latem.

Źródło: fi

Polecane newsy

Komentarze: 1

inter00

inter00

14 maja 2024 | 16:05

Fajnie jakby został, ale 85 milionów to godziwa zapłata.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich