Repubblica: oto prawdziwy powód braku porozumienia

20 maja 2024 | 10:43 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Istnieje prawdopodobne wyjaśnienie braku porozumienia między Oaktree a Stevenem Zhangiem oraz wycofania się Pimco.

Mówi o tym dzisiejsze wydanie "Repubblica", które zagłębia się w niespłacone długi obecnego właściciela Interu wobec chińskiego rządu. Na łamach gazety czytamy:

- Jeśli nie zwrócił pieniędzy bankowi kontrolowanemu przez chińskie państwo, to jaką mamy nadzieję, że zwróci je nam? - zastanawiali się w lutym w swoim biurze w Londynie zarządzający dużym funduszem inwestycyjnym, analizując wniosek o finansowanie, który doradcy Stevena Zhanga położyli im na stole. Alarmujący był fakt, że China Construction Bank, bank, któremu Zhang musi zwrócić 320 milionów euro, jest kontrolowany przez państwo. Według MarketScreener, 59,31% kapitału banku znajduje się w rękach China Investment Corporation (CIC), suwerennego funduszu zarządzającego rezerwami walutowymi Chińskiej Republiki Ludowej, który na koniec 2023 roku zarządzał aktywami o wartości 1,35 biliona dolarów. To wyjaśnia bardziej niż jakiekolwiek zawiłości umowne niechęć inwestorów instytucjonalnych do udzielania nowego kredytu Zhangowi (...).

- Wyrok Sądu Najwyższego w Hongkongu, który zmusza go do zwrotu 320 milionów bankowi kontrolowanemu przez fundusz państwowy, zapadł 16 września 2022 roku. Od marca zeszłego roku, decyzją Sądu Apelacyjnego w Mediolanie, ma on również moc prawną we Włoszech. To umożliwiłoby wierzycielowi próbę zajęcia również tutaj majątku Zhanga.

Źródło: fcinter1908

Polecane newsy

Komentarze: 6

inter00

inter00

20 maja 2024 | 11:04

Doceniam to, co Suning zrobiło, z jakiego bagna nas wyciągnęło, ale niestety bez pieniędzy nie można zarządzać klubem. Po Covidzie największą zaletą Zhanga było to, że nie przeszkadzał dyrektorom w robocie. Jeśli przejmie nas ktoś inny, to wątpię, że Marotta czy Ausilio zostaną wyrzuceni, bo nikt nie jest ślepy i każdy we, ile dobrej pracy wykonują. Czas Suning już przeminął i trzeba się z tym pogodzić. Póki struktura kierownictwa się nie zmieni, to wszystko będzie dobrze.

Garon_92

Garon_92

20 maja 2024 | 11:12

Też uważam, że najważniejsze jest pozostanie sztabu ludzi którzy wykonują codzienna robotę dla klubu a nie sam zarząd. Tu jest gra o grubą kasę więc oaktree też nie będzie chciało tego zrujnować bo widzą że z roku na rok wartość inwestycji jaka jest ten klub poprostu jest coraz wyższa. Myślę że przy tylu meczach j różnych pucharach klub prawie sam się finansuje więc nie będą musieli dokładać astronomicznych kwot. Chwilę potrzymaja klub i sprzedadzą za rok lub dwa za 1.5mld

Lord Nord

Lord Nord

20 maja 2024 | 17:05

Ten artykuł jak mało który wyjaśnia wiele. Po prostu pierwszeństwo do kasy z klubu mialby bank chiński. Fundusz nie wierzy w możliwość odzyskania kazy od Zhanga. Teraz przejmą klub, zostawią zarząd bo widzą jak świetnie działa. Zamiast Sunning zwrócą kasę bankowi w Chinach co polepszy ich stosunki z instytucja finansową, skorzystaja na planach budowy stadionu bo to podnosi wartość po czym spokojnie sprzedadza klub z dużym zyskuem. Niestety Sunning tonie w długach i nikt z nimi już nie chce rozmawiać.
Plus dla Interu, Zarząd zostaje, kasy mniej juz na pewno nie będzie a być może więcej.
Sukces sportowy = sukces finansowy.
Proste. Pozdro

Lord Nord

Lord Nord

20 maja 2024 | 17:10

Ps. Po sprzedazy klubu kase zroca bankowi (nie teraz, nie od razu) bo ten ma plenipotencje do majatku Zhanga nawet we Włoszech a teraz, muszą zabezpieczyć swoje aktywa aby bank nie przejal wszystkiego, czyli klubu więc już na dniach zmiana właściciela.
To pprostowanko bo niezrozumiale napisalem wcześniej, sorry, ups....

damianekk1985

damianekk1985

21 maja 2024 | 10:03

Teraz nagle zauważyli ze mogą nie odzyskać pieniędzy haha dobry żart widzieli że na pewno je odzyskają i to znawiazka wystarczy że przejmą klub

Lord Nord

Lord Nord

21 maja 2024 | 10:23

Zabezpieczenie w postaci klubu bylo od razu ale teraz jest wyrok sadu więc boja aie utraty zainwestowanej kasy. To właśnie jest kluczowe, ze ten wyrok jest aktywny we Wloszech czyli piwerszy byłby bank a później...
A tak maja klub. Sunning wiedzial co podpisuje. Niestety, taka jest strategia biznesu.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich