Zostały tylko godziny, Zhang wierzy do końca

20 maja 2024 | 10:56 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Stevenowi Zhangowi pozostały już tylko godziny na próbę utrzymania Interu, co byłoby autentycznym coup de théâtre, obecnie trudnym do przewidzenia.

O tym mówi dziś rano "Corriere della Sera", podkreślając, że kalifornijski fundusz Oaktree jest gotowy przejąć klub Nerazzurrich po upływie ustalonego terminu. Nie jest jasne, dlaczego, po porozumieniu Zhanga z Pimco w sprawie pożyczki w wysokości 430 milionów euro, operacja nagle się nie powiodła. Istnieje ryzyko, że sądy będą musiały zdecydować, kto ma rację, a kto się myli, czy było to utrudnianie, czy po prostu niewypłacalność. Tymczasem od środy Oaktree będzie nowym właścicielem Interu, chyba że niespodziewanie, być może z Chin, pojawi się nowy inwestor lub nie zostanie osiągnięte polubowne rozwiązanie z funduszem, jak oczekuje Zhang.

Z perspektywą przejęcia klubu, Oaktree już dało do zrozumienia, że zachowa obecną kadrę zarządzającą, aby nie osłabić konkurencyjności drużyny, zwłaszcza że w piłce nożnej wyniki ekonomiczne i sportowe idą w parze. W średnim okresie trudno przewidzieć intencje funduszu, który z natury rzeczy nabywa firmy z zamiarem odsprzedaży ich po wyższej cenie. Mało prawdopodobne, podkreśla gazeta, że Amerykanie zdecydują się na natychmiastową odsprzedaż, zwłaszcza że zgodnie z umowami będą musieli zwrócić Zhangowi różnicę między długiem a wartością klubu. Dlatego możliwe jest, że zdecydują się go zatrzymać, aby poprawić jego finanse i zwiększyć jego wartość, zaczynając od budowy stadionu.

Źródło: fcinternews

Polecane newsy

Komentarze: 2

Garon_92

Garon_92

20 maja 2024 | 11:14

W tym momencie klub jest wart prawie 3 razy tyle ile pożyczyli spinning. Myślę że oaktree poczeka spokojnie będzie starało się stale podnosić wartość klubu i wtedy sprzeda z dużym zyskiem

ComaPitchBlack

ComaPitchBlack

20 maja 2024 | 14:58

Niech pożyczy od jakiegoś Chińskiego kolegi miliardera, w Chinach takich nie brakuje ;D


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich