Frattesi marzeniem Romy

10 czerwca 2024 | 09:16 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Transfery2 min. czytania

Frattesi - swego rodzaju dodatkowy gracz podstawowy również dla Spallettiego w reprezentacji - jest dla Interu nietykalny, jest filarem drużyny teraźniejszości i przyszłości. Mimo to jest klub, który po cichu bada sytuację i chciałby go pozyskać, to AS Roma.

Wczorajszy gol dla Włoch ponownie potwierdza niezwykłe wyczucie bramki Davide Frattesiego, cechę, którą ma niewielu pomocników.

Roma na rynku transferowym szuka jednego lub dwóch pomocników, zwłaszcza mezzali. Renato Sanches odejdzie, a jeśli pojawi się odpowiednia oferta, także Aouar zostanie sprzedany. Aby uzupełnić skład, który składa się z Cristante, Paredesa i kapitana Pellegriniego (plus Bove i Baldanzi), De Rossi chciałby pomocników box-to-box, takich jak właśnie Frattesi. Jednak między chcieć a móc jest duża różnica, a Inter obecnie nie ma zamiaru rozważać odejścia kluczowego zawodnika drużyny. Bo choć Frattesi zagrał tylko 11 meczów jako podstawowy zawodnik, dla Inzaghiego pozostaje swego rodzaju dwunastym człowiekiem. Gdy był w pełni formy, zawsze grał - 42 mecze łącznie - a jego wkład był decydujący z 8 golami i 5 asystami w lidze i pucharach.

Oczywiste jest, że Frattesi spodziewa się mieć więcej możliwości w nadchodzącym sezonie, kiedy to Inter będzie miał więcej meczów do rozegrania, w tym nową Ligę Mistrzów i Klubowe Mistrzostwa Świata w czerwcu 2025 roku. Naturalnie, będzie też dodatkowy Zielinski, ale można też oczekiwać fizjologicznego spadku formy 35-letniego Mkhitaryana. Krótko mówiąc, Frattesi - swego rodzaju dodatkowy gracz podstawowy również dla Spallettiego w reprezentacji - jest dla Interu nietykalny, jest filarem drużyny teraźniejszości i przyszłości.

Co mogłoby zmienić sytuację? Jak wspomnieliśmy, nieprzyzwoita oferta, ponieważ Inter, mimo planów Oaktree, aby nie sprzedawać najlepszych graczy, jest klubem, który nie może nie wysłuchać ofert na pewnym poziomie. Więc ile potrzeba, aby zaniepokoić Nerazzurrich? Co najmniej 45 milionów, co dla Romy oznaczałoby około 35, biorąc pod uwagę 10, które otrzyma z tytułu słynnego 30%. Czy z Rzymu nadejdzie taki czek? Raczej nei.

Źródło: fcinter1908

Polecane newsy

Komentarze: 4

Garon_92

Garon_92

10 czerwca 2024 | 10:29

Spodziewałem się po nim trochę innej gry u nas bo w sassuolo przypominał stylem barelle ale inzaghi ewidentnie ma na niego inny pomysł i faktycznie przekształca go w gracza box to box. Jego sprzedaż nawet za te 35 mln ma średni sens a nie sądzę że będzie chciał wrócić do Romy gdzie też wcale nie miałby pewnie więcej gry niż u nas

damianekk1985

damianekk1985

10 czerwca 2024 | 21:43

Barella to też box to box może tu chodziło bardziej że Szymek ma na niego inny pomysł niż mieli w Sassuolo natomiast ma idealna charakterystykę by pełnić tą rolę co pokazuje jak gra

PabloV

PabloV

10 czerwca 2024 | 11:55

nie dla psa kiełbasa

inter00

inter00

10 czerwca 2024 | 14:18

Davide musi zostać, koniec kropka


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich