Inter 2-1 Napoli

6 października 2007 | 20:24 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter Mediolan pokonał na Giuseppe Meazza Napoli 2:1. Bohaterem spotkania był Julio Ricardo Cruz, zdobywca dwóch bramek dla Nerazzurrich.

W dzisiejszym meczu Roberto Mancini nie postawił na dobrze grającego ostatnio Hernana Crespo. Na boisku zobaczyliśmy Cruza. Mancio miał dać odpocząć także Ibrze, jednak Szwed rozegrał całe spotkanie.

Od początku meczu inicjatywę przejął Inter. Pierwszą okazję na zdobycie bramki miał Ibrahimovic, po wymianie piłek z Cambiasso i Cruzem. Jego strzał poszybował nad poprzeczką. Zespół Napoli próbował grać z kontry stąd strzały Zalayety i Lavezziego, jednak nie przyniosły one zmiany rezultatu. W 20 minucie Nerazzurri zdobyli pierwszego gola. Ibra ogrywa dwóch obrońców Napoli zagrywa do Cruza, który pewnie zdobywa gola.
Argentyńczyk 10 minut później miał kolejną okazję, lecz bramki nie zdobył. Ataki Interu nie ustawały. W 36 minucie podanie Stankovicia do Cruza i mamy 2:0. Swoje szanse mieli jeszcze Ibrahimovic i Cruz, oraz Hamisk. Po jego uderzeniu Inter uratował słupek.

Druga połowa rozpoczęła się od okazji Waltera Samuela, który otrzymał znakomite podanie od Luisa Figo. Nerazzurri wciąż atakowali, bardzo aktywni byli Ibra, Zanetti i Figo. Na 6 minut przed końcem spotkania Napoli wyprowadziło wzorową akcję, zdobywając bramkę honorową. Wprowadzony na boisko Sousa wykorzystał podanie Hamiska i pokonał Julio Cesara. Wynik nie zmienił się już do końca spotkania.

Inter - Napoli 2:1 (2:0)
Bramki: 20', 36' Cruz, 84'Sosa

Inter: 12 Julio Cesar, 4 Zanetti, 2 Cordoba, 25 Samuel, 26 Chivu (6 Maxwell 46); 7 Figo, 5 Stankovic (16 Burdisso 61), 19 Cambiasso, 31 Cesar; 8 Ibrahimovic, 9 Cruz (29 Suazo 79).
Ławka: 1 Toldo, 10 Adriano, 18 Crespo, 30 Pelé.

Napoli: 1 Iezzo; 96 Contini, 28 Cannavaro, 21 Domizzi; 2 Grava (14 Garics 56), 17 Hamsik, 23 Gargano, 18 Bogliacino, 19 Savini; 25 Zalayeta (9 Sosa 79), 7 Lavezzi.
Ławka: 22 Gianello, 4 Montervino, 11 Calaiò, 16 Cupi, 20 De Zerbi.

Żółte kartki: Samuel 18, Stankovic 37, Cannavaro 40, Bogliacino 47, Burdisso 87, Garics 89, Contini 90+1.

Źródło: inter.it