Hiszpania ponownie Mistrzem Europy!

1 lipca 2012 | 22:46 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Reprezentacja Hiszpani po raz drugi z rzędu i trzeci w raz w swojej historii sięgnęła po tytuł Mistrzów Europy. Piłkarze Vicente del Bosque nie dali szans Włochom i zwyciężyli wysoko 4-0 po bramkach Silvy, Alby, Torresa oraz Maty.

Dla reprezentacji Włoch mecz rozpoczął się źle, ponieważ szybko stracili bramkę po ładnej akcji Fabregasa, który dokładnym podaniem obsłużył Silvę, który dał prowadzenie Hiszpanom. Niedługo potem z boiska musiał zejść kontuzjowany Chiellini. W 41 minucie meczu po świetnym rajdzie bez piłki i przejęciu idealnego podania od Xaviego do siatki trafił nowy nabytek Barcelony - Jordi Alba. Wówczas sytuacja Włochów mocno się skomplikowała.

Dalszy obraz gry to niemal całkowita dominacja piłkarzy z półwyspu iberyjskiego, którzy zagrali o wiele lepiej i szybciej niż do tej pory w turnieju. Całkowicie opanowali sytuację na boisku, a sprzymierzeńcem ich było szczęście oraz dobrze broniący Iker Casillas.

Na domiar złego reprezentacja Cesare Prandelliego przez znaczą część drugiej połowy musiała grać w 10, gdy boisko z powodu urazu musiał opuścić niedługo po wejściu na nie Thiago Motta, podczas gdy wszystkie zmiany zostały wykorzystane. Z tego podnieść się z 2 bramkowej przewagi rywali było reprezentacji Azzurrich niezwykle ciężko. Mimo usilnych starań nie udało się im strzelić chociażby honorowego trafienia, zaś Hiszpania za sprawą rezerwowych  Torresa oraz Maty, grających w Chelsea Londyn podwyższyła najpierw na 3-0, a na koniec na 4-0.

Hiszpania zasłużenie triumfuje, nie dając złudzeń która drużyna była lepsza w finale rozgrywanym na Stadionie Olimpijskim w Kijowie.

Źródło: intermediolan.com