Inter 4-0 Torino

9 grudnia 2007 | 17:02 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter Mediolan pokonał 4:0 Torino w meczu w ramach kolejki Serie A. Dzięki remisowi Romy, Nerazzurri mają 5 punktów przewagi nad Rzymianami.

Roberto Mancini po meczu z Lazio musiał dokonać paru zmian w składzie: od pierwszej minuty po kontuzji zagrał Marco Materazzi, Nicolas Burdisso miał za zadanie spełnić się w nowej dla siebie roli defensywnego pomocnika. W ataku tym razem zamiast Suazo zagrał Cruz.

W pierwszych fragmentach meczu Inter od razu przejął inicjatywę. Swoje akcje przeprowadzili Zlatan Ibrahimovic i Julio Cruz, lecz bez efektu bramkowego. Torino odpowiedziało strzałem Rosiny z 25 metrów, jednak Julio Cesar pewnie wybronił ten strzał.

W 15 minucie okazję na zdobycie pierwszego gola miał Cesar, jednak jego strzał skutecznie zablokował Sereni.

26 minuta to dwójkowa akcja przeprowadzona przez Rosine i Ventole, jednak były gracz Nerazzurrich nie trafił w piłkę.

W 38 minucie Inter objął prowadzenie. W polu karnym faulowany był Ibra, a sam poszkodowany zdobył bramkę na 1:0. Do końca pierwszej połowy nic więcej godnego uwagi się nie wydarzyło.

Roberto Mancini w przerwie meczu dokonał zmiany w której za Cesara na boisku pojawił się Jimenez.

Pięć minut po wznowieniu gry było już 2:0 dla Interu. Dośrodkowanie Chivu i strzał Cruza nie do obrony.

2 minuty później było już 3:0. Potężne uderzenie z 20 metrów Jimeneza i bramkarz po raz kolejny bez szans.

W 60 minucie boisko opuścił Materazzi, a kolejną szansę pokazania się dostał Pele.
W 65 minucie na boisku pojawił się Alvaro Recoba, zmieniając Rosine. Urugwajczyk został powitany brawami.

W 76 minucie Cordoba ustalił wynik meczu na 4:0 po dokładnym odegraniu w polu karnym Nicolasa Burdisso.

Inter – Torino 4:0 (1:0)
Bramki: Ibrahimovic 38' (k), Cruz 50', Jimenez 52', Cordoba 76'

Inter: Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 23 Materazzi (30 Pelé 60'), 26 Chivu; 4 J.Zanetti, 16 Burdisso, 19 Cambiasso, 31 Cesar (11 Jimenez 45') (21 Solari 77'); 8 Ibrahimovic 9 Cruz.

Rezerwowi: 22 Orlandoni, 18 Crespo, 24 Rivas, 29 Suazo.

Torino: 1 Sereni; 2 Comotto, 14 Natali, 22 Di Loreto, 15 Dellafiore; 10 Rosina (4 Recoba 65'), 8 Barone, 27 P.Zanetti, 23 Lanna (13 Grella 56'); 9 Ventola (77 Stellone 60'), 17 Di Michele.

Rezerowi: 1 Fontana, 7 Motta, 29 Bottone, 92 Malonga.

Żółte kartki: Ibrahimovic, Lanna

Źródło: InterMediolan.com