Zanetti: Istnieje wiele entuzjazmu

18 lipca 2012 | 13:21 Redaktor: Daniello Kategoria:Ogólna

Kapitan i żywa legenda Interu, Javier Zanetti udzielił wywiadu dla Inter Channel.

- Fani? Bardzo nas wspierają. Odczuwam ich doping na każdym kroku. Są wspaniali. Istnieje wiele entuzjazmu, Inter staje się coraz młodszym zespołem, ale także rozwija się jakościowo. Stramaccioni ma jasne wyobrażenie o piłce nożnej, która w dzisiejszych czasach opiera się na posiadaniu piłki. Liga Europejska? Trofeum zdobyte w 1998 roku miało wielkie znaczenie na dalsze losy klubu. Jeśli przejdziemy dwie ostatnie rundy kwalifikacji i zagramy w europejskiej lidze to będzie krok postawiony naprzód. Chcąc liczyć się w walce na wszystkich frontach musimy mieć pełne zaufanie do trenera. Stramaccioni wie, co robić, aby klub na tym korzystał. Nasza drużyna ma spory potencjał, zwłaszcza, że została wzbogacona o takich mistrzów, jak: Handanovic, Silvestre, Palacio, a także Guarin. Fredy może być kluczowym piłkarzem dla Interu, jeśli po wakacjach ominą go urazy. Wierzymy w niego. 800 występ w barwach Interu? Mam nadzieję, że taki będzie, czuję się dobrze. Kierownik zespołu Cordoba? Ivan nie cierpi, gdy nie gra, ale robi tak wiele dla nas, potrzebujemy go. Nawet w innej roli - powiedział ll Capitano.

Na koniec Argentyńczyk nawiązał do przeszłości, czyli m.in. swojej znajomości z Giacinto Facchettim w 70. rocznicę urodzin tego drugiego:

- Zawsze byłeś, jesteś i będziesz częścią naszego Interu. Niezależnie od tego, czy będą to lepsze, czy gorsze czasy, szczęśliwe, czy nieudane dni. Byłeś dla mnie wzorem do naśladowania na boisku, jak i poza nim. Do końca życia zapamiętam Cię, jako mistrza, ojca, brata i przyjaciela. Traktowałem Ciebie, jako każdego z nich. Dziękuję Ci za wszystko.

Autor: bydomino

Źródło: solointer.it

Polecane newsy

Komentarze: 2

Matt1

Matt1 18 lipca 2012 | 13:37   

Javier z tym odmlodzeniem pojechal lekko^^

Morfo

Morfo 18 lipca 2012 | 18:48   

Zanetti i to tozsamość Interu....


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich