Platini: Stadiony problemem Serie A

29 grudnia 2012 | 11:22 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Michel Platini, prezydent UEFA wypowiedział się niedawno na temat sytuacji we włoskiej piłce. Jego zdaniem, największym problemem dla włoskich klubów są stadiony.

- Wasze stadiony są poważnym problemem. Musicie je przebudować, ale najpierw potrzebne jest do tego polityczne wsparcie. Stadiony nie dadzą punktów w tabeli, ale pozwolą spokojnie funkcjonować w zgodzie z przepisami finansowego Fair Play. To ważne, by rozwiązać problemy ekonomiczne klubów.

Jako przykład Platini podaje oczywiście Juventus, który od pewnego czasu dysponuje własnym, nowoczesnym obiektem.

- Juventus stał się globalny. Zaczęli wygrywać we Włoszech a teraz wkładają nos w Europie również. Nie wiem czy mają wystarczająco silny zespół, by wygrać Champions League. To kwestia mentalności, mój Juventus z lat 80 to miał. Liczę, że uda im się wkrótce coś wygrać.

Inter od dłuższego czasu myśli o nowym stadionie i planuje zbudować swój do 2017 roku.

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 10

bydomino

bydomino 29 grudnia 2012 | 11:39   

Ktoś wreszcie coś powiedział na ten temat, mam nadzieję, że jednak ktoś się za to weźmie. W naszym przypadku postępy rosną, ale co z tego jeśli na obecną chwilę jeden klub ma swój stadion.

Drago194

Drago194 29 grudnia 2012 | 11:43   

To, gdzie obecnie jest Serie A jest tylko i wyłącznie winą samych Włochów i ich lenistwa. W latach 90' i na początku XIX wieku wiele włoskich klubów rzucało pieniędzmi na prawo i lewo bez zabezpieczania finansowego jakim może być np. stadion. O Interze to nawet nie ma co wspominać, bo Moratti za te miliony wyrzucone w błoto mógłby połowę klubów Serie A stadionami obdarować...

domi

domi 29 grudnia 2012 | 11:46   

Przebrzydła kapustnica.

Przemysław Filus

Przemysław Filus 29 grudnia 2012 | 12:29   

Euro lub Mistrzostwa Świata we Włoszech z pewnością pomogłyby w renowacji stadionów, czy budowie nowych...

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski 29 grudnia 2012 | 12:34   

tu nie chodzi o to aby stadiony były nowe, tylko były nowe i należały do klubów, w Polsce te stadiony są nowe ale nie należą do klubów tylko do miast, Legia zarabia na swoim stadionie, inne kluby niekoniecznie

Przemysław Filus

Przemysław Filus 29 grudnia 2012 | 14:50   

No racja, ale też stadiony powinny być atrakcyjne i swoim wyglądem przyciągać widzów na trybuny. :)

Luk

Luk 29 grudnia 2012 | 17:47   

@Paweł Świnarski: Jeśli stadion powstaje z pieniędzy klubu lub jego właścicieli, to wtedy może należeć do klubu. Jeśli powstaje z pieniędzy publicznych, to z jakiej racji? Nieudolnie zarządzany klub po otrzymaniu stadionu zadłużyłby się po uszy pod zastaw nieruchomości, wyrzucił pieniądze w błoto na chybione transfery i premie działaczy i stadion (setki milionów wydane z pieniędzy podatników) przepada na rzecz wierzycieli...

Luk

Luk 29 grudnia 2012 | 17:52   

c.d. Polskie kluby nie zarabiają na wynajmowanych stadionach, bo wpuszczają na nie (i to za półdarmo) bandytów, którzy demolują trybuny, grożą piłkarzom rzekomo wspieranej przez siebie drużyny i straszą prawdziwych kibiców. Kibiców, którzy dla własnego bezpieczeństwa wolą z rodziną obejrzeć mecz przed telewizorem.

Fan Inter

Fan Inter 29 grudnia 2012 | 18:56   

Z tej wypowiedzi można wywnioskować że jak się ma dobry stadion to scudetto się samo zdobędzie :P

Pawel1992

Pawel1992 29 grudnia 2012 | 20:54   

Hiszpanie , Anglicy czy Niemcy mają zdecysowanie lepsze stadiony niż Włosi


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich