Ronaldinho przenosi się do Mediolanu

24 stycznia 2008 | 12:40 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Transfery

Ronaldinho po pięciu latach gry w stolicy Katalonii przenosi się do Mediolanu. Nie wiadomo tylko, jakiego klubu koszulkę będzie zakładał. Do ostatecznej rozgrywki o 27-letniego Brazylijczyka stanęli bowiem najwięksi rywale - Milan i Inter - pisze Dziennik.

Najważniejszym elementem tego pojedynku mają być prawa do wykorzystywania wizerunku najlepszego piłkarza świata 2004 i 2005 roku. Właściciel "Rossonerich", były premier Włoch Silvio Berlusconi policzył już pieniądze i przygotował konkretną ofertę: 40 milionów euro dla Barcelony, 7,5 mln netto rocznie dla piłkarza i oddanie w jego ręce całości praw do wizerunku.

Szef Interu Massimo Moratti wybrał inną taktykę - nie odkrył kart, postanowił za to potajemnie wysłać do Barcelony Marco Brankę, dyrektora technicznego mistrza Włoch. Tam, jak donosi madrycka "Marca” i mediolańska "La Gazzetta dello Sport”, wysłannik Morattiego spotkał się kilkakrotnie z Roberto Assisem, bratem i menedżerem Ronaldinho.

Ronaldinho zarabia teraz w Barcelonie niespełna 8 mln euro rocznie, ale połowę zysków reklamowych musi zostawiać szefom Katalończyków - Joanowi Laporcie i Ferranowi Soriano. W Mediolanie wszystkie wpływy z sesji zdjęciowych, spotów reklamowych, czy sprzedaży produktów z własnej linii odzieżowej zostawałyby w jego kieszeni - pisze Dziennik

Wszystko wskazuje na to, że walka o piłkarza trwać będzie jeszcze przynajmniej przez pięć miesięcy. Jest bowiem mało prawdopodobne, że Ronaldinho odejdzie jeszcze w tym okienku transferowym.

Źródło: wp.pl

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich