Roma 2-1 Inter

23 stycznia 2013 | 20:13 Redaktor: FReeFonix Kategoria:Ogólna2 min. czytania

W pierwszym meczu półfinału Pucharu Włoch, Inter Mediolan przegrał z AS Romą 2-1 po golach Florenziego i Destro. Dla Interu, tuż przed przerwą gola zdobył Rodrigo Palacio. Rewanż w Mediolanie odbędzie się 17 kwietnia.

Zobacz raport meczowy i oceń piłkarzy po meczu

Giallorossi wyszli na prowadzenie w 13 minucie, kiedy to głową do siatki trafił Florenzi. To drugi w tym sezonie gol młodego Włocha przeciwko Interowi. Winę za bramkę ponoszą obrońcy, którzy zostawili go w polu karnym całkowicie nie pilnowanego.

Chwilę później Roma mogła podwyższyć, jednak dzięki skutecznej interwencji Ranocchii, tak się nie stało. Dobra gra Romy dała jednak efekt w postaci kolejnej bramki w 33 minucie. Były gracz Interu, Mattia Destro wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony i pomimo bliskiej obecności obok Ranocchii i Chivu zdołał oddać strzał głową i umieścić piłkę w siatce.

Przed przerwą z rzutu wolnego w pole karne piłkę wrzucił Cambiasso, tam znalazł się Palacio i uprzedzając bramkarza, skierował piłkę do siatki.

Po zmianie stron, gra Interu nieco się poprawiła, ale nie poprawił się wynik pomimo dwóch dobrych okazji Alvareza. Inter przegrał 2-1 i na rewanż poczeka do 17 kwietnia. Nic jeszcze nie jest stracone i szanse na awans pozostają otwarte.

Roma 2-1 Inter (HT: 2-1)
strzelcy: Florenzi 13, Destro 33, Palacio 44.

Roma: 24 Stekelenburg; 23 Piris, 3 Marquinhos (Castan 60), 29 Burdisso, 42 Balzaretti; 4 Bradley, 77 Tachtsidis, 48 Florenzi (Perrotta 77); 8 Lamela, 22 Destro, 10 Totti (Marquinho 85).
pozostali na ławce: 13 Goicoechea, 1 Lobont, 19 Antei, 21 Sammartino, 45 Ricci, 47 Lucca.
Trener: Zdenek Zeman.

Inter: 1 Handanovic; 23 Ranocchia, 26 Chivu, 40 Juan Jesus; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Obi (Nagatomo 46), 24 Benassi (Gargano 65), 31 Pereira (Alvarez 75); 14 Guarin; 8 Palacio.
pozostali na ławce: 27 Belec, 77 Di Gennaro, 6 Silvestre, 16 Mudingayi, 17 Mariga, 18 Rocchi, 42 Jonathan, 82 Bessa, 88 Livaja.
Trener: Andrea Stramaccioni.