Centrum sportowe Angelo Morattiego

Centro Sportivo Angelo Moratti - Appiano Gentile.

Logo intermediolan.com

Inter Mediolan swoje nowoczesne centrum treningowe posiada poza Mediolanem. "Centro Sportivo Angelo Moratti" mieści się w Appiano Gentile, niewielkiej miejscowości w prowincji Como, 40 km na północ od mediolanu. Założone zostało w sezonie 1961/62 przez prezydenta Angelo Morattiego, którego imieniem teraz owo centrum jest nazwane. Udział w tworzeniu tego ośrodka miał również ówczesny trener Helenio Herrera.

Boiska
Centrum w Appiano posiada trzy pełnowymiarowe boiska. Jedno jest kryte na wypadek śniegu lub innych złych warunków atmosferycznych ze sztuczną murawą.

Siłownie
Na terenie ośrodka znajdują się dwie siłownie (250m2 oraz 100m2) posiadające najnowsze urządzenia treningowe, pokój medyczny, pomieszczenia do fizykoterapii i masażu, basen z jacuzzi oraz 3 szatnie.

Budynek
Na pierwszym piętrze mieszczą się 24 dwu-osobowe pokoje oraz 2 pojedyńcze dla piłkarzy podczas przedsezonowego i przedmeczowego zgrupowania. Znajdują się również pokoje do rozrywki, spotkań, oglądania telewizji i studio InterChannel. Na parterze znajduje się wielki hall , stołówka, kuchnia, restauracja oraz pokój medialny mogący pomieścić ok 30 dziennikarzy.

Adres
La Pinetina, Appiano Gentile
Viale Dello Sport -  22070 Appiano Gentile (Co)
Fax 031 890204

Reklama