83 Mirante; 15 Mbaye, 3 Gonzalez, 18 Helander, 25 Masina; 16 Poli (72' 8 Taider), 5 Pulgar, 77 Donsah; 9 Verdi, 7 Petkovic (87' 30 Okwonkwo), 14 Di Francesco (74' 24 Palacio)

1 Da Costa, 34 Ravaglia, 2 Nagy, 4 Krafth, 6 De Maio, 10 Destro, 12 Crisetig, 13 Brignani, 42 Frabotta

1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 25 Miranda, 55 Nagatomo; 11 Vecino, 20 B. Valero (86' 5 Gagliardini); 87 Candreva (81' 77 Brozovic), 10 J. Mario (50' 23 Eder), 44 Perisic; 9 Icardi

27 Padelli, 46 Berni, 13 Ranocchia, 17 Karamoh, 21 Santon, 29 Dalbert, 61 Vanheusden, 99 Pinamonti

19' Poli (B), 29' D'Ambrosio (I), 44' Donsah (B), 77' Mirante (B), 78' Petkovic (B), 85' Eder (I), 91' Nagatom

Nie było piątego zwycięstwa z rzędu. W starciu z Bologną padł remis 1 - 1. W pierwszej połowie trafił Simone Verdi. Po przerwie z rzutu karnego odpowiedział Mauro Icardi.

Po szczęśliwej wygranej z Crotone, mieliśmy zobaczyć dziś inny, bardziej przekonywujący Inter. Niestety w pierwszej połowie to Bologna była stroną dominującą. Gospodarze od pierwszych minut narzucili swoje warunki gry. Defensywa Nerazzurrich nie potrafiła sobie poradzić z wszędobylskimi Di Francesco i Verdim. Szczególnie ten drugi kilka razy dał się we znaki Skriniarowi, Mirandzie i reszcie obrońców. Za pierwszym razem skutecznie interweniował Handanović, następnie Verdi zmarnował sytuację sam na sam, lecz przy trzeciej próbie był już skuteczny. Pomocnik przymierzył zza pola karnego i nie dał żadnych szans golkiperowi Nerazzurrich. Podopieczni Luciano Spallettiego nie byli w stanie skutecznie odpowiedzieć i do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po wznowieniu gry oczekiwaliśmy metamorfozy naszych ulubieńców. Słabo grającego Joao Mario zmienił Eder. Inter posiadał inicjatywę, lecz niewiele z tego wynikało. Podobnie jak z seryjnie marnowanych stałych fragmentów gry. Zwłaszcza rzuty rożne w wykonaniu Antonio Candrevy wołały o pomstę do nieba. Inter grał słabo i kibice powoli zaczynali godzić się z myślą o porażce. W końcówce spotkania, szczęście uśmiechnęło się jednak do Nerazzurrich. W polu karnym faulowany był Eder i sędzia Di Bello podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił tradycyjnie Mauro Icardi. Podopieczni trenera Donadoniego dobrze zareagowali na stracone prowadzenie i nie pozwolili sobie wyrządzić większej krzywdy. Po przeciętnym spotkaniu Inter musiał zadowolić się tylko remisem z Bologną.

Po krótkim odpoczynku po zwycięstwie nad Crotone, podopiecznych Luciano Spallettiego czeka kolejny wyjazd. Tym razem jedziemy do Bolonii, gdzie przyjdzie nam powalczyć o piąte kolejne zwycięstwo w lidze. Spotkanie rozpoczyna się o 20:45.

Ostatni mecz pokazał, że Inter nawet kiedy nie idzie zespołowi dobrze, potrafi w jakiś sposób przechylić szalę na swoją stronę i wygrać spotkanie. Dla Nerazzurrich to także lekcja, że do każdego rywala należy podchodzić z szacunkiem i powagą. Spalletti po ostatnim meczu zauważył, że jego piłkarze wciąż mają nad czym pracować, zaznaczając, że warunki do gry w sobotnie popołudnie nie były idealne. We wtorkowy wieczór na Dall'Ara powinno być pod tym względem znacznie lepiej.

Byli piłkarze Interu w akcji

W meczu przeciwko Interowi będzie mogło zagrać wielu byłych graczy Interu jak Mattia Destro, Saphir Taider, Andrea Poli, Lorenzo Crisetig, Ibrahima Mbaye czy Rodrigo Palacio. Trzej ostatnich raczej rozpocznie mecz z ławki rezerwowych, choć w ostatnim meczu Palacio wyszedł od początku i trafił do siatki.

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z Bologna FC miał miejsce 19 lutego 2017 roku na Stadio Renato Dall'Ara i była to 25. Kolejka rozgrywek Serie A. W tym spotkaniu padł wynik 0-1 i bramki strzelali: Gabriel Barbosa 81'. Arbitrem tego spotkania był Paolo Mazzoleni.

Poprzednie mecze z Bologna FC

19 lutego 2017  |  Bologna FC 0-1 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
17 stycznia 2017  |  Inter Mediolan 3-2 Bologna FC  |  Puchar Włoch   |   » zobacz raport
25 września 2016  |  Inter Mediolan 1-1 Bologna FC  |  Serie A   |   » zobacz raport
12 marca 2016  |  Inter Mediolan 2-1 Bologna FC  |  Serie A   |   » zobacz raport
27 października 2015  |  Bologna FC 0-1 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 3. miejscu. W rozegranych dotychczas 4 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 12 punktów notując 4 zwycięstwa, 0 remisów oraz 0 porażkek. Różnica bramek to 9 przy 10 strzelonych i 1 straconych bramkach.

Inter wygrał 10 z ostatnich 12 spotkań przeciwko Bolonii we wszystkich rozgrywkach oraz 6 swoich ostatnich meczów w Serie A. Jeżeli wygra, będzie to piąte zwycięstwo w Serie A w tym sezonie.

Bologna FC w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 14. miejscu i w rozegranych dotychczas 4 meczach ekipa rywali zdobyła 4 punktów notując 1 zwycięstwo, 1 remis oraz poniosła 2 porażki. Różnica bramek to -3 przy 3 strzelonych i 6 straconych bramkach.