1 Handanovic; 7 Cancelo, 37 Skriniar, 25 Miranda, 21 Santon (77' 29 Dalbert); 11 Vecino, 5 Gagliardini (46' 77 Brozovic); 87 Candreva (70' 23 Eder), 20 B. Valero, 44 Perisic; 9 Icardi

27 Padelli, 46 Berni, 2 Lisandro, 10 J. Mario, 13 Ranocchia, 17 Karamoh, 33 D'Ambrosio, 55 Nagatomo, 99 Pinamonti

1 Alisson; 24 Florenzi, 44 Manolas, 20 Fazio, 11 Kolarov; 7 Pellegrini, 6 Strootman, 4 Nainggolan; 30 Gerson (70' 25 Bruno Peres), 9 Dzeko (84' 14 Schick), 92 El Shaarawy (74' 5 Jesus)

18 Lobont, 28 Skorupski, 15 Moreno, 17 Under, 22 Abdullahi, 23 Defrel, 33 Emerson, 48 Antonucci

Perisic (I), Cancelo (I)

Pomimo heroicznej walki do ostatnich sekund, Interowi nie udało się zgarnąć pełnej puli. Roma wywozi z Mediolanu jeden punkt po remisie 1 - 1. W pierwszej połowie fatalny błąd Santona na gola zamienił El Shaarawy. W końcówce do wyrównania doprowadził Vecino.

Na początku był chaos... To zdanie chyba najlepiej obrazuje pierwsze kilkanaście minut hitu na Stadio Giuseppe Meazza. Obie jedenastki miały świadomość ogromnej wagi tego spotkania i zawodnicy dali się tej presji przygnieść. Gra była szarpana, pełna niedokładności i ostrych starć. Optyczna przewaga należała do gości, lecz paradoksalnie to Inter stwarzał sobie groźniejsze okazje. Bliski szczęścia był chociażby Ivan Perisić, ale jego uderzenie głową nieznacznie minęło bramkę rywali. W 22 minucie arbiter miał podstawy do podyktowania rzutu karnego dla Nerazzurrich. Mauro Icardi był przewracany przez Federico Fazio, lecz Davide Massa nie zdecydował się nawet na skorzystanie z powtórek wideo. Po chwili gospodarze powinni wyjść na prowadzenie. Przed znakomitą okazją stanął Perisić, ale Chorwat uderzył źle i wprost w skutecznie interweniującego Alissona. Niewykorzystane okazje lubią się mścić i podobnie było w tym przypadku. Roma objęła prowadzenie w kuriozalnych okolicznościach. Grę od bramki wznawiał Alisson, a fatalny błąd popełnił Davide Santon. Defensor źle obliczył lot piłki i zamiast przerwać akcję to wypuścił w bój Stephana El Shaarawiego. Faraon nie miał problemów z pokonaniem Samira Handanovicia i goście mogli świętować otwarcie wyniku. Nerazzurri szukali wyrównania jeszcze przed przerwą, lecz brakowało precyzji i odrobiny szczęścia.

Po przerwie na boisku zabrakło już Roberto Gagliardiniego. Słabo dysponowanego Włoch zastąpił Marcelo Brozović. Podopieczni Eusebio Di Francesco wyszli na drugą połowę z jasno sprecyzowanym zadaniem. Roma kurczowo broniła jednobramkowego prowadzenia i rzadko pojawiała się pod bramką Samira Handanovicia. Niestety schematyczny i wolny Inter nie potrafił tego wykorzystać. Sytuacje bramkowe się jednak pojawiały, a z biegiem czasu było ich coraz więcej. Groźnie uderzali chociażby Candreva i Eder. Znakomicie dysponowany był dziś jednak Alisson. W 74 minucie, gospodarze byli o włos od wyrównania. Ekwilibrystyczny strzał w wykonaniu Icardiego zatrzymał się niestety tylko na słupku bramki rywali. Maurito dwoił się i troił, lecz nie potrafił znaleźć sposobu na Brazylijczyka. Napór Nerazzurrich narastał z każdą minutą i wreszcie udało się przełamać skomasowaną defensywę przyjezdnych. Brozović świetnie dorzucił piłkę do Matiasa Vecino, a ten strzałem głową doprowadził do remisu. Do końca spotkania pozostało w tamtym momencie już tylko kilka minut, ale w sercach kibiców ponownie pojawiła się nadzieja na końcowy triumf. Niestety drugiego trafienia dla Interu już nie uświadczyliśmy. Hit na Stadio Giuseppe Meazza zakończył się podziałem punktów.

Podopieczni Luciano Spallettiego ponownie nie zachwycili, lecz na tle słabo dysponowanej Romy mogli pokusić się o wygraną. Szczególnie boli fakt, że gol El Shaarawiego był jedynym celnym uderzeniem na bramkę Handanovicia. Serie bez zwycięstwa przedłużyła się już do 8 spotkań.

Chociaż zimowa przerwa w rozgrywkach trwała zaledwie dwa tygodnie, to my zdążyliśmy się już stęsknić za ukochaną Serie A. Tym bardziej, że 21 kolejka zapowiada się nad wyraz interesująco. Atalanta - Napoli na niedzielnego obiadu, Sampdoria - Fiorentina przy popołudniowej kawie, a wieczorem prawdziwy creme de la creme, czyli hitowe starcie Inter - Roma.

Pierwszy gwizdek na Stadio Giuseppe Meazza zabrzmi o 20:45. Spotkanie poprowadzi arbiter Davide Massa. Raz jeszcze przypominamy, że intermediolan.com będzie obecny na jutrzejszym meczu, więc zachęcamy do obserwowania nas na Instagramie.

Mecz Inter - Roma często określany jest jako bezpośrednia bitwa o przyszłoroczną Champions League. Do końca sezonu pozostało jednak zbyt wiele kolejek, aby być albo nie być obu klubów sprowadzać wyłącznie do wyniku niedzielnego spotkania. W podobnym tonie, na przedmeczowych konferencjach wypowiadali się również Luciano Spalletti i Eusebio Di Francesco, którzy starali się zdjąć presje ze swoich graczy.

Jutrzejszy mecz jest ważny przede wszystkim z mentalnego punktu widzenia. Zwycięzca otrzyma potężnego kopa do przodu, który może okazać się kluczowy w najbliższych tygodniach. Szczególnie, że w ostatnim czasie oba zespoły nie rozpieszczały swoich fanów. O fatalnej serii w wykonaniu Nerazzurrich nie musimy nikomu przypominać. Giallorossi również nie zachwycają formą. Ostatnie 5 spotkań to porażki z Atalantą i Juventusem, remisy z Sassuolo i Chievo oraz wymęczona wygrana z Cagliari.

21 seria spotkań rozgrywana będzie w cieniu transferowych spekulacji i plotek. Zamieszanie związane z mercato mocniej uderza w obóz rzymian. Edin Dżeko i Emerson Palmieri mogą wkrótce przenieść się do Chelsea, a Radja Nainggolana kuszą pieniądze zza Wielkiego Muru. W Interze panuje względny spokój. Luciano Spalletti otrzymał wyczekiwanego stopera, a lada chwila do zespołu dołączy Brazylijczyk Rafinha.

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z AS Roma miał miejsce 26 sierpnia 2017 roku na Stadio Olimpico i była to 2. Kolejka rozgrywek Serie A. W tym spotkaniu padł wynik 1-3 i bramki strzelali: Icardi 67 i 77, Vecino 87.

Poprzednie mecze z AS Roma

26 sierpnia 2017  |  AS Roma 1-3 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
26 lutego 2017  |  Inter Mediolan 1-3 AS Roma  |  Serie A   |   » zobacz raport
2 października 2016  |  AS Roma 2-1 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
19 marca 2016  |  AS Roma 1-1 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
31 października 2015  |  Inter Mediolan 1-0 AS Roma  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 3. miejscu. W rozegranych dotychczas 20 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 42 punktów notując 12 zwycięstw, 6 remisów oraz 2 porażki. Różnica bramek to 20 przy 35 strzelonych i 15 straconych bramkach.

AS Roma w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 5. miejscu i w rozegranych dotychczas 19 meczach ekipa rywali zdobyła 39 punktów notując 12 zwycięstw, 3 remisy oraz poniosła 4 porażki. Różnica bramek to 16 przy 30 strzelonych i 14 straconych bramkach.