1 Audero; 24 Bereszynski, 26 Tonelli, 3 Andersen, 29 Murru; 16 Linetty (59' 14 Jankto), 6 Ekdal, 10 Praet (59' 8 Barreto); 11 Ramirez (92' 7 Sala); 92 Defrel, 27 Quagliarella

72 Belec, 33 Rafael, 4 Vieira, 15 Colley, 18 Leverbe, 22 Tavares, 25 Ferrari, 40 Stijepovic, 95 Rolando

1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 23 Miranda, 18 Asamoah; 8 Vecino, 77 Brozovic; 87 Candreva (70' 11 Keita), 14 Nainggolan (82' 20 B. Valero), 16 Politano (60' 44 Perisic); 9 Icardi

27 Padelli, 5 Gagliardini, 6 De Vrij, 10 Lautaro, 13 Ranocchia, 15 Joao Mario, 29 Dalbert

Linetty (S), Miranda (I), Defrel (S), B. Valero (I), Tonelli (S)

Po dramatycznej wygranej, w powrocie do Ligi Mistrzów, Nerazzurri pojechali na spotkanie z Sampdorią. Drużyna gospodarza nieźle spisywała się od początku rozgrywek ligowych, gromadząc siedem punktów w czterech meczach. Dla Interu to był już niemal ostatni dzwonek, żeby przebudzić się i ryknąć, pokazując swoje aspiracje w tegorocznej Serie A.

Składy nie były wielkim zaskoczeniem, chociaż wielu sympatyków Interu oczekiwało na boisku Balde, na jego nominalnej pozycji na skrzydle, tymczasem mecz od pierwszych minut rozpoczął Candreva. Quagliarella popisał się efektowną przewrotką już w dwudziestej sekundzie spotkania, ale futbolówkę złapał spokojnie Handanović. Linetty otrzymał żółtą kartkę w piątej minucie, zresztą cała Sampdoria od początku grała ostro i stawiała twarde warunki ofensywnym zapędom Interu. Polak był blisko otwarcia wyniku w dziesiątej minucie, ale spudłował. Dwie minuty później Quagliarella uderzał na bramkę, znów bez problemów interweniował Samir. Po pół godzinie gry Sampa wyglądała nieco lepiej, wciąż szukając luk w solidnej defensywie Interu, tymczasem Nerazzurri próbowali szczęścia przede wszystkim poprzez wrzutki, czy podczas stałych fragmentów, czy z akcji. Wynik się nie zmieniał. Nawet Vecino, w klasycznym dla siebie uderzeniu głową, przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Dopiero na trzy minuty przed gwizdkiem wieńczącym pierwsza połowę, świetnym strzałem z pogranicza pola karnego popisał się Nainggolan. Piłka trafiła do siatki, jednak sędzia odgwizdał spalonego. Po pierwszej odsłonie bez błysku, trochę też bez pomysłu na Blucerchiati, ale przeciwnik również nie znalazł patentu na skonsolidowaną obronę.

Więcej i w końcu szybciej, taki był początek Interu w drugiej połowie. W pięćdziesiątej minucie słupek uratował Audero przed utratą bramki, po dobrym uderzeniu Candrevy. Pięć minut później Icardi główkował, trafiając w boczną siatkę. Wkrótce Perisić zastąpił Politano. Antonio znów świetnie uderzył w siedemdziesiątej minucie, ale trafił w bramkarza. To był jego ostatni strzał, ponieważ zastąpił go Keita Balde. Dwie minuty później Icardi znów uderzał z główki, omijając jednak słupek o centymetry. Valero zastąpił Ninję. Pięć minut przed końcem, z kilku metrów, spudłował Skriniar. Nie pomylił się za to Asamoah strzelając zza pola karnego, niestety, chwilę wcześniej piłka była poza boiskiem i arbiter znów nie uznał bramki. Koszmar ominął Inter na minutę przed końcem spotkania, kiedy to futbolówka znalazła się w siatce Handanovicia, ale sędzia ze względu na spalony znów nie zaliczył trafienia. Duch walki był widoczny, w końcu to Brozović, w doliczonym czasie gry, dał upragnione zwycięstwo. Udało się znaleźć lukę pomiędzy defensorami, a arbiter finalnie nie miał podstaw do nieuznania gola.

Nerazzurri zasłużyli na wygraną, zdecydowanie przeważali w drugiej połowie spotkania, były nawet gole, a wynik paradoksalnie pozostawał bezbramkowy. Dramaturgii nie brakowało, padł rekord nieuznanych trafień w jednym meczu Serie A, ale warto było czekać na tę jedną jedyną akcję, która odmieniła losy spotkania. To już zaczyna być tradycją, że Inter bez nerwów do samej końcówki, to nie Inter. Zwycięstwo zdaje się smakować w ten sposób lepiej.

W piątej kolejce włoskiej Serie A, Inter zawita do stolicy Ligurii i postara się o korzystny rezultat w starciu z tamtejszą Sampdorią. Spotkanie na Stadio Luigi Ferraris zaplanowano na sobotni wieczór. Mecz będzie można śledzić za pośrednictwem kanału Eleven Sports 1. Początek transmisji od godz. 20:25.

Na różnych biegunach

Jaki zespół zobaczymy jutro w starciu z ekipą Blucerchiatich? Wygrana z Tottenhamem, a zwłaszcza jej dramatyczne okoliczności, znacznie poprawiła nastroje w ekipie Nerazzurrich. Luciano Spalletti prognozował, że Liga Mistrzów może okazać się kluczem do wyrwania z dotychczasowego marazmu i pomoże jego drużynie w wejściu na wyższy poziom. Nad ograniem popularnych Kogutów nie można przejść obojętnie, lecz gra Interu nadal pozostawiała wiele do życzenia. Zresztą pomeczowe komentarze mówiły raczej o wpadce Anglików, którzy wypuścili z rąk komplet punktów, niż o fenomenalnej postawie gospodarzy.

W ekipie Sampy panują zgoła odmienne nastroje. Siedem punktów w pierwszych czterech kolejkach i wysoka pozycja w tabeli pozwalają wierzyć kibicom, że ich drużyna na poważnie włączy się do walki o europejskie puchary. Podopieczni Marco Giampaolo mają już na rozkładzie Napoli (3 - 0), a w środku tygodnia zremisowali w zaległym starciu z nieobliczalną Fiorentiną. Rywale są świadomi swojego potencjału i otwarcie zapowiadają grę o pełną pulę. Wbrew pozorom może się to okazać atutem Interu, który wyraźnie nie radzi sobie w rywalizacji z drużynami skupionymi przede wszystkim na ryglowaniu dostępu do własnej bramki.

Przewidywane jedenastki

W kadrze na mecz z Sampdorią zabrakło jedynie kontuzjowanego Sime Vrsaljko. Trener Giampaolo nie będzie mógł skorzystać z usług Reginiego i Saponary. Na prawej stronie obrony Interu powinniśmy zobaczyć już Danilo D'Ambrosio, który uporał się z problemami zdrowotnymi. Media mają właściwie tylko dwa znaki zapytania w kontekście podstawowej jedenastki Nerazzurrich. Spalletti tradycyjnie będzie musiał dokonać wyboru pomiędzy Matiasem Vecino, a Roberto Gagliardinim. Drugą wątpliwość stanowi lewe skrzydło, bo możliwe, że miejsce Ivana Perisicia na lewym skrzydle zajmie Keita Balde.

Sampdoria (4-3-1-2): Audero; Bereszyński, Tonelli, Andersen, Murru; Barreto, Ekdal, Praet; Caprari; Quagliarella, Defrel

Inter (4-2-3-1): Handanović; D'Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Vecino, Brozović; Politano, Nainggolan, Keita Balde; Icardi

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z Sampdorią na długo pozostanie w pamięci kibiców Interu, a wszystko za sprawą koncertu Mauro Icardiego, który czterokrotnie pokonywał bramkarza rywali. Wielkie strzelanie rozpoczął jednak Ivan Perisić. Spotkanie zakończyło się wygraną gości 5 - 0. Arbitrem tego spotkania był Tagliavento.

Poprzednie mecze z Sampdoria

18 marca 2018  |  Sampdoria 0-5 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
24 października 2017  |  Inter Mediolan 3-2 Sampdoria  |  Serie A   |   » zobacz raport
3 kwietnia 2017  |  Inter Mediolan 1-2 Sampdoria  |  Serie A   |   » zobacz raport
30 października 2016  |  Sampdoria 1-0 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
20 lutego 2016  |  Inter Mediolan 3-1 Sampdoria  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Sampdoria w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 4. miejscu i w rozegranych dotychczas 4 meczach ekipa rywali zdobyła 7 punktów notując 2 zwycięstwa, 1 remis oraz poniosła 1 porażkę. Różnica bramek to 7 przy 9 strzelonych i 2 straconych bramkach.

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 14. miejscu. W rozegranych dotychczas 4 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 4 punkty notując 1 zwycięstwo, 1 remis oraz 2 porażki. Różnica bramek to 1 przy 5 strzelonych i 4 straconych bramkach.