SportMediaset: Nadciąga rewolucja

18 kwietnia 2013 | 12:12 Redaktor: Biały Kategoria:Ogólna

Porażka w meczu z Romą praktycznie zakończyła sezon Interu. Nerazzurri mają co prawda do rozegrania jeszcze sześć meczów w Serie A, jednak już teraz Massimo Moratti rozpoczął analizę tego, co wydarzyło się w ciągu ostatniego roku i planuje ruchy w perspektywie nowego sezonu. A według dziennikarzy SportMediaset będą to ruchy rewolucyjne, ponieważ zmiany będą dotyczyły wszystkich: od trenera, poprzez działaczy a na sztabie medycznym kończąc:

- Rekonstrukcja Interu rozpocznie się na poziomie działaczy. Nie jest żadną tajemnicą, że od dłuższego czasu Moratti myśli o zatrudnieniu swojego przyjaciela, Leonardo. Brazylijczyk, wobec możliwego odejścia Ancelottiego, także może opuścić Paryż i wrócić do Mediolanu by być blisko swojej narzeczonej, a wkrótce żony - Anny Billo. Nie trudno się domyśleć, że w takiej sytuacji Moratti i Leo usiądą przy jednym stole i wspólnie zaplanują nowe zasady funkcjonowania klubu. Moratti chciałby, aby Leonardo zajął się praktycznie wszystkim, począwszy od mercato, które zupełnie nie wyszło Brance - czytamy w analizie SportMediaset.

- Poza dyrektorem sportowym zmiany mogą również dotknąć sztabu medycznego oraz specjalistów od przygotowania fizycznego. Tak duża liczba kontuzji w zespole nie może być tłumaczona pechem i przyczyny takiego stanu rzeczy muszą zostać ustalone. W ostatnich dwóch miesiącach nie było praktycznie meczu, po którym jakiś zawodnik nie narzekałby na problemy mięśniowe. Moratti na pewno wyciągnie z tego jakieś konsekwencje.

- Ostatnią kwestią jest oczywiście trener. Nie ma praktycznie żadnych wątpliwości, że czas Stramaccioniego minął. Namaszczony pierwotnie na nowego Mourinho, Strama przez cały sezon pokazał wszystkie swoje ograniczenia. Inter nie wypracował żadnego stylu gry, a do tego relacje trenera z zawodnikami są dalekie od idealnych. Moratti sam go wybrał, bronił go przez cały czas i będzie to robił aż do ostatniego meczu sezonu. Później jednak drogi obu Panów się rozejdą. Prezydent Interu już od kilku tygodni rozważa kandydatury takich szkoleniowców jak Spalletti, Blanc i Mihajlović. Nie można również zapomnieć o Donadonim, który jest pomysłem dosłownie z ostatnich dni.

Źródło: sportmediaset.it

Polecane newsy

Komentarze: 12

Darkos

Darkos 18 kwietnia 2013 | 12:23   

Leo + Blanc + nowy lekarz + dobre transfery i może da się oglądać ten Inter :)

martins2000

martins2000 18 kwietnia 2013 | 12:39   

...zakończyła sezon Interu który tak naprawdę skończył się wtedy gdy jeszcze się nie zaczął :D to był najłatwiejszy sezon do przewidzenia w mojej karierze kibica Interu

Internazionalista

Internazionalista 18 kwietnia 2013 | 13:11   

Darkos podpisuje sie pod tym

Feldmman

Feldmman 18 kwietnia 2013 | 14:03   

Chciałbym, lecz to tylko media.

MarcelloLombardo

MarcelloLombardo 18 kwietnia 2013 | 14:12   

Chciałbym, żeby to była prawda :)

Hagaen

Hagaen 18 kwietnia 2013 | 14:41   

Tak martins2000, na pewno przewidziałeś, zwłaszcza po wygranych derbach Włoch i Mediolanu w pierwszej połowie, że ten sezon się tak zakończy -.-

FCInterFan

FCInterFan 18 kwietnia 2013 | 14:47   

przecież tych medyków naszych to wypierdolić i już a stramie dupe pasem przetrzepać żeby mu skóra popękała, dziady jedne, nie znają się na fachu a pchają swoje brudne dupska do piłki nożnej, upokorzyli Inter i upokorzyli mnie, kibica.

Drakon

Drakon 18 kwietnia 2013 | 14:50   

uwierze jak zobacze... aczkolwiek serce sie raduje na widok takiej perspektywy :)

darren

darren 18 kwietnia 2013 | 17:37   

Z wyżej wymienionych trenerów to Blanc wydaję się najodpowiedniejszym kandydatem.

Wisnia_pl

Wisnia_pl 18 kwietnia 2013 | 18:30   

Ach te marzenia, jak było by pięknie i profesjonalnie w naszym klubie :)

Czarson

Czarson 18 kwietnia 2013 | 19:16   

Oby zaszle potrzebne zmiany, trzeba zatrudnic fachowcow.

martins2000

martins2000 19 kwietnia 2013 | 07:22   

Hagaen?!w lipcu,w sierpniu i jeszcze parę razy pisałem we wrześniu,to będzie katastrofalny sezon w którym zajmiemy miejsce 7-8 +brak sukcesów w pucharach(LE i PW)no ale jak się nie czytało albo nie ma się pamięci to ja nic na to nie poradzę,pozdrawiam


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich