Wypowiedzi po meczu z Genoą

26 sierpnia 2013 | 07:54 Redaktor: Przemysław Filus Kategoria:Ogólna

Walter Mazzari:
- Pamiętajmy o tym, że chłopaki byli cztery i pół miesiąca bez wygranej na własnym boisku. Chcieliśmy pozbyć się strachu przed kontraatakami. Spodziewałem się, że Genoa usiądzie na własnej połowie i będzie na nas czekać. Moi piłkarze potrzebowali wiary w swoje umiejętności. Kovacić, podobnie jak Icardi nie był gotów na 90 minut, dlatego został wprowadzony w trakcie meczu. Udało stworzyć się kilka bramkowych okazji... Myślę, że z minuty na minutę było co raz lepiej.

- Pierwszy gol dziełem skrzydłowych? Oboje spisali się dzisiaj dobrze. Kiedy prawoskrzydłowy wrzuca piłkę na długi słupek, a lewoskrzydłowy strzela to możemy mówić o zrozumieniu pomiędzy piłkarzami. To dobrze, bo straciłem kilka dni na podróże z drużyną mogąc jeszcze pracować nad tym elemenetem.

- Alvarez i Guarin? Wciąz ich poznaje. Obaj dali z siebie wiele, może nie do końca tak jak chciałem, ale jes tem z nich bardzo zadowolony. Kiedy wygrywamy, musimy atakować z piłka gdy tylko ją mamy.

- Eto'o? Nie chcę mówić na temat rynku transferowego. Jestem szczęśliwy z faktu, że trenuję tę drużynę, ale o transferach musicie rozmawiać z innymi ludźmi. Ja korzystam z piłkarzy, których mam do dyspozycji.

- Icardi gra co raz lepiej, widać poprawę od meczu z Cittadellą. Jestem zadowolony, zachowanie czystego konta jest bardzo ważne. A moi piłkarze będą jeszcze silniejsi w defensywie.

- Jak wyglądamy na tle Milanu i Juve? Wolę skupić się na Interze. To byl trudny mecz, ale zasłużyliśmy na zwycięstwo. Uważam, że zaprezentowaliśmy dobry futbol, mogliśmy zdobyc jeszcze kilka bramek i to potwierdzić.

- Chciałbym podziękować kibicom za wspanialy doping, nie spodziewałem się tak głosnych śpiewów. To było wspaniałe.

Esteban Cambiasso:
- To bardzo ważne wygrać bez starty gola. Musieliśmy być cierpliwy, ponieważ bardzo często drużyny przyjeżdżają tutaj by bronić. To dopiero początek sezonu i przygody z Mazzarrim, jesteśmy w stanie się poprawić. Może nasza gra nie wyglądała zbyt efektownie, ale poprawimy się w tym zakresie. Samir nie zawsze jest naszym zawodnikiem meczu, samo to wróży coś dobrego...

- Alvarez rozegrał świetny mecz, widziałem w nim pasję i zaangażowanie zarówno w ataku, jak i odbiorze. To facet, który da z siebie wszystko nawet w trudnych czasach.

- Rozmiawiałem z Diego o jego powrocie na boisko. Czekamy na niego z otwartymi ramionami, on jest bardzo ważny dla całego zespołu.

- To smutne żegnać Dejana, miałem łzy w oczach na ten widok. To świetny facet, zawsze będzie miał swoje miejsce w naszych sercach. Uważam, że podobnie będzie z wielką rodziną Interu w jego sercu.

Jonathan:
- Dobre 90 minut gry, cieszę się z gola Nagatomo, gdyby nie on to nadal kopalibyśmy w mur (uśmiecha się). Dobra inauguracja sezonu, te trzy punkty są ważne. zagraliśmy dobry mecz i jesteśmy szczęśliwi.

- Zespół jest w dobrej formie, a to bardzo ważne. Osobiście czuję się na 70-80% w formie. Cały team się poprawia, to sprowadza się także do autokaru i jego pracowników.

- Taktycznie nadal mogę sie poprawić, chociaż już wiele potrafię. Nadal chcę pracować, by być lepszym. Zaufanie trenera jest bardzo ważne, jego słowa zachęcają do lepszej gry i wiele mi pomagają.

Ricardo Alvarez:
- Jesteśmy zagranym zespołem, który chce wygrywać. Trzeba cierpliwości, a wyniki przyjdą. Musimy myśleć z meczu na mecz, skupiać się tylko na nadchodzącym spotkaniu.

- Kovacić przynosi prawdziwą jakość do zespołu, widać było po jego wejściu na boisko, że chłopak jest głodny gry, chociaż nie jest w pełni zdrowy. Powinniśmy grać z nim jak najwięcej.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 3

Piotrekfci

Piotrekfci 26 sierpnia 2013 | 11:10   

każdy każdego chwiali hehe -- co nie zmienia faktu, że Alvi dorósł piłkarsko i mentalnie -- koniec zeszłego sezonu był dla niego wybawieniem i utarciem nosa wielu kibiców, którzy byli anty do niego -- teraz pokazuje się wszędzie - wracał chyba za każdą piłką i jeżeli będzie tylko grał na prawej a nie na lewej pomocy to da nam dużo dobrego !! - Jonathan coś się rozhulał nam -- zapewne Moraś i MAzzari dadzą mu szanse zostania - oby jej nie zmarnował - u kibiców pewnie też dostaje ostatni kredyt zaufania -- Guarin jeszcze nie w pełni formy ale spokojni

Piotrekfci

Piotrekfci 26 sierpnia 2013 | 11:12   

p.s. jeżeli ktoś miałby jakiegoś linka do powtórki wczorajszego meczu CAŁEGO to prosze o podanie bo ogladałem ale tylko 1 połowę ;[[ a jestem ciekaw jak zagrali w drugiej - przede wszystkim Kovaicić, Icardi i Taider - z góry thx


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich