Jonathan: Mamy jeszcze wiele do poprawy

14 lipca 2014 | 09:31 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Chociaż zdania odnośnie piłkarskich umiejętności i przydatności w zespole Interu, Brazylijczyka Jonathana są delikatnie mówiąc mocno podzielone to jednak ciężko jest odmówić mu, iż jest niezwykle sympatyczną i pozytywną jednostką. Kolejny raz piłkarz dał temu wyraz podczas rozmowy z dziennikarzem Inter Channel:

- Moje buty świetnie panują nad piłką, jednak ja jeszcze nie (śmiech). Jeszcze nie jestem gotowy. Muszę najpierw wrócić do odpowiedniej wagi. Pracuję nad tym. Póki co nogi są jeszcze zablokowane ale to normalne na tym etapie. Najważniejszy jest rozwój. Wsparcie fanów jest dla nas bardzo ważne i daje nam mnóstwo dodatkowej energii. Obóz przygotowawczy to zawsze trudny etap na którym mamy spore braki. 

- Staram się pomagać młodszym zawodnikom. Wczoraj np. wspólnie z JJ i Dodo zorganizowaliśmy imprezę w moim pokoju. Mogłeś wpaść (śmiech). Futbol to zabawa. Była to impreza przy muzyce, wodzie i soku.

- Pracujemy bardzo solidnie, chociaż w ubiegłym roku było znacznie ciężej ze względu na brak eliminacji do europejskich pucharów. Chcemy być gotowi na 100%. Przed nami jeszcze jeden tydzień bardzo ciężkiej pracy. Następnie rozpoczną się mecze towarzyskie, ktore pozwolą nabrać nam większej pewności siebie. Z mojego punktu widzenia czeka nas udany sezon. Nie mogliśmy dłużej pozostawać poza Europą. 

- Z Dodo po raz pierwszy spotkałem się dopiero tutaj. Pomimo młodego wieku jest silny i posiada odpowiednie umiejętności. Jeżeli będzie rozwijał się tak jak Juan Jesus to za 2-3 lata może znajdować się w gronie najlepszych. Pomożemy mu się rozwinąć. To bardzo dobry zakup.

- Trener Mazzarri stwierdził, że potrzebny mu zespół który nigdy nie będzie się poddawał. Jest jeszcze bardzo wcześnie, a nastąpiły już spore zmiany. Odeszło wielu istotnych graczy. Musimy budować nowy zespół według zaleceń szkoleniowca. Klimat jest odpowiedni i z dnia na dzień można zaobserwować poprawę. czeka nas dobry sezon.

- Indywidualnie także muszę jeszcze wiele poprawić. Chciałbym wrócić, wraz z Interem do Ligi Mistrzów. Wszyscy możemy skorzystać na obecności bardziej doświadczonych graczy. Jesteśmy Interem i musimy dążyć do bycia najlepszymi.

- Czy chciałbym kogoś szczególnie wyróżnić? Mateo Kovacić końcówką ubiegłego sezonu pokazał, że cały czas się rozwija i udowodnił swój nieprzeciętny talent. Jest nadal młody, jednak już w tym sezonie będzie mógł udowodnić jakie postępy poczynił. Nie wolno zapominać również o Palacio, który jest fundamentalną postacią tej drużyny. Wyczekujemy startu nowego sezonu już w pełnym składzie i to najszybciej jak tylko będzie to możliwe.  

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 5

yoda79

yoda79 14 lipca 2014 | 11:06   

Wyjątkowy komediant, na boisku i poza nim. A skakanie na skakance w Pinzolo - maestria.

granitxhaka

granitxhaka 14 lipca 2014 | 12:51   

Jak Ja nie lubie wypowiedzi tego piłkarzyka

domi

domi 14 lipca 2014 | 13:42   

Ale skromniś ;)

Drakon

Drakon 14 lipca 2014 | 13:52   

hejty hejty wiecej hejtu ;d


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich