Fassone: Mamy znakomity skład

3 listopada 2014 | 11:14 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Wywiady

Dyrektor zarządzający Interu, Marco Fassone był gościem programu stacji Rai 2 - La Domenica Sportiva wczoraj wieczorem.

Rozmowa dotyczyła oczywiście Interu. Oto co mówił nasz przedstawiciel:

- Nie szukamy wymówek na swoją porażkę w Parmie. Bliscy byliśmy wyrównania w 25 minucie drugiej połowy i to mogło odmienić mecz. Tak czy inaczej, preferowałbym spojrzeć na to wszystko szerzej i wziąć pod uwagę 15 spotkań, które graliśmy w tym sezonie. Dobrze nam idzie w Lidze Europy i w czwartek gramy z Saint-Etienne, co może nam pomóc wywalczyć kwalifikację do kolejnej rundy. Mamy pewne wzloty i upadki w Serie A. Udało nam się wrócić do gry przeciwko Napoli w ostatniej chwili, potem były dwa zwycięstwa w których graliśmy dobrze, szczególnie przeciwko Sampdorii.

- Nasi dyrektorzy i Erick Thohir, rozmawialiśmy na temat trenera i nie uważamy, abyśmy mieli w klubie kryzys trenerski. Jest trudno, w ostatnich latach Inter zajmował 9, 6, 5 miejsce i każdy czeka na moment kiedy Inter wróci na swoje właściwe miejsce. To może być tego roku, ponieważ jest wielkie pole do naszej poprawy.

- Zmiana formacji? Trener się cieszy mogąc to robić, zwłaszcza podczas meczów. Gdy zobaczył, jak się gra z Parmą, zmienił ustawienie. Pokazał, że jest wystarczająco elastyczny, by to robić.

- Finansowe Fair Play to wielki problem, ponieważ teraz nie ma ramienia, na którym można się podeprzeć, które może wziąć ryzyko. Zasady są taki, że maksymalna różnica to 15 milionów euro i musisz mieć zharmonizowane wpływy oraz wydatki. Zobaczymy się  UEFA 7 listopada w Nyonie by zaprezentować plan klubu w tej sprawie. Pokażemy co zrobiliśmy, zaczynając od naszej listy płac, gdzie zmniejszyliśmy wydatki o 70 milionów w ostatnich trzech latach i wytłumaczymy w jaki sposób zamierzamy zwiększać wpływy.

Zapytany o relacje Thohira z Morattim odparł:

- Oni zawsze mieli bardzo przyjacielską relację, nie tylko pod względem osobistym, ale także zarządzania klubem. Rozmawiają ze sobą niemal codziennie. Odejście Morattiego może mieć jakiś wpływ. Faza przejściowa nie została zakończona, odejście po 19 latach nigdy nie jest proste.

O transferach:

- Jeśli będzie taka potrzeba, dokonamy pewnych transferów, będąc w linii naszej strategii finansowej, którą przyjęliśmy latem. Nie wiem czy wzmocnienia będą konieczne, ponieważ mamy znakomity skład, ale zobaczymy czy ze względu na jakieś kontuzje, nie będzie nam potrzeba kogoś.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 12

Internaldo

Internaldo 3 listopada 2014 | 11:33   

Gość wypowiada się w taki sposób byle odciągnąć uwagę od problemów. Każdy widzi jak jest..a co będzie to cholera wie, ale nie zapowiada się kolorowo.

Klinsi64

Klinsi64 3 listopada 2014 | 11:49   

on ściąga presję z drużyny biorąc hejt na siebie jak Mourinho :D

Interista

Interista 3 listopada 2014 | 12:03   

człowiek kciuk i jego przemyślenia

Tytus

Tytus 3 listopada 2014 | 12:51   

Jeśli to co mówi ma jakiekolwiek podparcie w praktyce to możemy zapomnieć o zmianie sytuacji, trenera, czy czegokolwiek do końca sezonu. W sumie, to tak czy owak chyba możemy o tym zapomnieć.

VVujek

VVujek 3 listopada 2014 | 14:15   

"Mamy znakomity skład" on żartuje nie wierze,że mówi poważnie,do tego mamy trenera który gra taktyką z 3 obrońców gdzie najważniejszą role odgrywają skrzydła,a nam brakuje skrzydeł .Kadrę mamy na taktykę 4-1-2-1-2 wiec nie wiem czemu tak nie zagramy,osobiście próbowałbym grać swoją ulubioną taktyką 4-2-3-1

Feldmman

Feldmman 3 listopada 2014 | 15:37   

Tfu... tfu... tfu...

domi

domi 3 listopada 2014 | 16:21   

Brednie gonią brednie i bredniami poganiają..

yoda79

yoda79 3 listopada 2014 | 17:48   

Wyjątkowy wywiad, gdyż prawie zdanie to bzdura:D

bies

bies 3 listopada 2014 | 21:09   

co sie dzieje w INTERZE ??? wypowiada sie trener ... bzdury za bzdurami i parodia ... wypowiada sie dyrektor ... bzdury za bzdurami i zenada ... czy tam juz wszyscy postradali zmysly ???


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich