Ausilio rozmawia z kibicami

6 lutego 2015 | 17:08 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Wywiady

Piero Ausilio wziął dsiaj udział w programie InterChannel, podczas którego to internauci zadawali mu pytania. Oto co mówił dyrektor sportowy Interu:

Baselli?
- Inter interesował się Basellim dużo wcześniej niż inni. Często bywa, że jacyś piłkarze których śledzimy trafiają do innych klubów. Nie jesteśmy w stanie kupować każdego gracza, którego obserwujemy.

Jak wygląda sprawa wykupienia Schelotto przez Chievo?
- Są dwa warunki: utrzymanie Chievo i 25 występów. Gra dobrze i jest tam szczęśliwy. Kontrakty są coraz częściej wypełnione klauzulami.

Schar z Bazylei? Interesujemy się nim? Z Murillo tworzyliby interesującą parę stoperów.
- Bardziej podoba mi się Murillo. To jasne, że Schar jest dobrym zawodnikiem, reprezentantem Szwajcarii, ale potrzebowaliśmy innego zawodnika do obrony.

Cassano wciąż ma nadzieję?
- Nie sądzę, mamy dobrą ofensywę. Rozstaliśmy się z nim w zgodzie, mamy dobre relacje, ale to nie oznacza że wróci. Postanwiliśmy skupić się na młodych graczach w ataku.

Bez zysków z Champions League, będzie trudno o transfery latem?
- Nie można zignorować czegoś normalnego, że w takich sytuacjach jest mniej pieniędzy na transfery. Są też inne kwestie jak to, że jeśli ktoś przyjdzie to ktoś będzie musiał odejść. W styczniu dokonaliśmy zakupów i Bonazzoli musiał odejść za ciekawą kwotę, ale dzięki dżentelmeńskiej umowie z Sampdorią, możemy kontrolować jego rozwój.

Czy jest Pan zadowolony z transerów?
- Tak, daliśmy z siebie wszystko. Mamy w Mediolanie Shaqiriego, Brozovića i Podolskiego, a bardzo konkretna jest też sprawa Murillo. Udało nam się przekonać np. Shaqiriego do naszego projektu, lepiej niż inne kluby. Zawsze oczywiście mogłoby być lepiej, ale ogólnie jest satysfakcja.

Podolski?
- Z Juventusem miał dobry występ, teraz trochę cierpi z powodu braku regularnej gry w Arsenalu. On potrzebuje czasu, by złapać odpowiedniej kondycji i pokaże swoją siłę, nie tylko charakter.

Ze Turbo?
- Bardzo silny fizycznie, będzie się wiele mówiło o jego szybkości.

Italo?
- Środkowy obrońca, dobry fizycznie, dobry  technicznie. Wzięliśmy go do Primavery, a Mancini jest pod wrażeniem, mimo że nie był w dobrej kondycji fizycznej.

Ronaldo?
- Najlepszy piłkarz jakiego widziałem w Interze. Ale operacją najlepszą w ostatnich 20 latach w Interze było pozyskanie Eto'o i innych piłkarzy w zamian za Ibrahimovića. Dzięki temu wygraliśmy wszystko. Najlepsza operacja transferowa Interu w ostatnich 20 latach, pod względem finansowym i technicznym. Perfekcyjna operacja Massimo Morattigo i Marco Branki.

Inter?
- Przybyłem w 1998 roku, byłem sekretarzem sztabu młodzieżowego, którym później zarządzałem. Później pracowałem na innych stanowiskach i zbierałem doświadczenie, wpierałem wielu dyrektorów w kwestiach technicznych. Pracowałem z Mazzolą, a następnie nieco bardziej bezpośrednio z Brancą. Byłem swego rodzaju vice. Teraz nie czuję większej różnicy, kiedy jestem sam.

Messi?
- Do Interu (śmiech)

Cristiano Ronaldo w Interze?
- Byłoby to kosztowne

Simeone junior?
- Dobry zawodnik, znamy go ale mamy inne priorytety.

Murillo?
- Transfer nie jest jeszcze dopięty, ale to coś więcej niż zainteresowanie. To nie czas by o tym mówić. Przypomina nieco Crodobę, ma dobrze ułożoną nogę, gra lewą i prawą nogą. Nie jest wysoki, ale jest energiczny. Bardzo przypomina Ivana jak już wspomniałem. Życzę mu podobnej kariery.

Khedira i Konoplyanka?
- Konoplyanka nie jest pewny czy chce wyjeżdżać, więc to tylko możliwość. Roma go chce? Sabatini może wziąć tylko jedną osobę bez paszportu UE, a jak wiadomo śledzi wielu.

Źródło: fcinter1908

Polecane newsy

Komentarze: 8

Darkos

Darkos 6 lutego 2015 | 17:43   

"mamy dobrą ofensywę" - więc dlaczego jej nie wpuszczacie na mecze?

Wisnia_pl

Wisnia_pl 6 lutego 2015 | 18:30   

Brać Schara, szczególnie że za free i pozbywać się patałachów, którzy tylko obciążają budżet zarobkami, a na boisku nic sobą nie reprezentują.

Giacomo

Giacomo 6 lutego 2015 | 19:22   

Ausilio to cudotwórca. Świetny handlarz.

stary ubek

stary ubek 6 lutego 2015 | 19:49   

Nie najgorszy z niego biznesmen nawet zastanawiając sie to świetny bo weź sprzedaj takich pacjentów jak Kuzman Dzony Sierotto Khrin? niemal nie możliwe a jemu sie czasem udaje :D

bies

bies 6 lutego 2015 | 20:59   

nie bierzemy cassano bo ... mamy swietna ofensywe ... stawiamy na mlodych o czem ten czlowiek rozmawia ???? zeby nie bylo nie chce cassano juz w interze !!!!

VVujek

VVujek 7 lutego 2015 | 10:19   

rozwinął nam się ausilio zawodowo

anor

anor 7 lutego 2015 | 13:20   

Na papierze robi idealne transfery niestety sam produkt juz na miejscu zawodzi. Szkoda, ze nie wykazuja konkretniejszego zainteresowania Schaarem albo Dragoviciem bo w Basel tworzyli mega duet

Patryk

Patryk 7 lutego 2015 | 14:38   

na pewno się rozwija ale branie połowy kadry na wypożyczenie to nie jest super plan,większość tych graczy tak jak Podolski,M'vila czy Osvaldo traktują ten klub nie poważnie bo wiedzą że są tu tylko na chwile


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich