Wciąż brak porozumienia z Pirelli

26 maja 2015 | 10:00 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Sprawa nowej umowy Interu z Pirelli wciąż pozostaje nierozstrzygnięta.

Sporo zamieszania wywołały wczorajsze słowa Marco Tronchettiego Provery, szefa Pirelli, który powiedział że z Interem nie grającym w Europie, nie widzi większego sensu kontynuowania współpracy. Obecna umowa obowiązuje do 30 czerwca 2016 roku, czyli do końca nadchodzącego sezonu. W mediach od dłuższego czasu mówi się o negocjacjach jakie się toczą pomiędzy klubem a producentem opon. W grę wchodzi nawet wydłużenie tej umowy o jeden rok, tylko po to by obie strony dały sobie więcej czasu na znalezienie porozumienia.

W sezonie 2015-2016 Inter miał otrzymać 13.7 miliona euro od Pirelli, jednak ta kwota oże zostać nieco pomniejszona właśnie ze względu na brak udziału Interu w europejskich pucharach. Podobne klauzule mają ponoć również inni sponsorzy.

Inter ma nie lada problem, ponieważ w swoich planach finansowych przedstawianych Goldman Sachs i UEFA, zaznaczał, że w sezonie 2016-2017 wpływy od sponsora na koszulkach będą wynosić 16 milionów. Według La Gazzetta dello Sport, Erick Thohir polecił swoim ludziom znalezienie nowego sponsora i prowadzone były już wstępne rozmowy z indonezyjskimi liniami lotniczymi "Garuda Indonesia", które są sponsorem m.in. Liverpool'u.

Źródło: fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 7

Ronaldo

Ronaldo 26 maja 2015 | 10:18   

Inter bez Pirelli na koszulkach już nigdy nie będzie taki sam. Odkąd kibicuję Interowi zawsze Pirelli było sponsorem i nie wyobrażam sobie innego napisu.

Dziarski

Dziarski 26 maja 2015 | 12:41   

to prawda, że z logo innej firmy koszulki będą wyglądały gorzej, ale nie przesadzajmy, Pirelli nie jest aż tak długo związane z Interem, przypominam że syn założyciela Pirelli, prezes tego koncernu od 1932 roku, pomysłodawca budowy San Siro w 1925 przez 20 lat był prezydentem ac milanu. póki co weźmy pieniądze od innego sponsora skoro Pirelli nie chce wyłożyć tyle ile trzeba, za jakiś czas jak drużyna za sprawą magicznego planu Thohira zwiększy obroty to wrócimy do rozmów z Pirelli

Piter

Piter 26 maja 2015 | 13:18   

gówno mnie obchodzi sponsor. Może być i biedronka

stary ubek

stary ubek 26 maja 2015 | 13:45   

Spoko jeszcze rok nas sponsorująa w następnym sezonie jest szansa że wrócimy do LM to wtedy Pirelli zesra sie i da dużo więcej żebyśmy ich nie odrzucali :D a jak dlaej bedziemy tak targać to trudno trzeba bedzie nowego sponsora

granitxhaka

granitxhaka 26 maja 2015 | 16:18   

Inter bez Pirelli.... masakra same zle newsy cos ostatnio

Wiktor

Wiktor 26 maja 2015 | 18:43   

To część tradycji Interu i było by bardzo szkoda, ale wierzą, że dojdą do porozumienia. Oczywiście trzeba też zrozumieć stronę Pirelli i renegocjacja umowy wydaje się być oczywista. Poza tym jestem niepoprawnym optymistą jeśli chodzi o kolejny sezon o czym winnym poście, a umowa wygasa w2016 więc jest czas na naprawienie współpracy i oferowanych wyników.

Garon_92

Garon_92 28 maja 2015 | 20:50   

Liverpoolu też nikt sobie nie wyobrazał bez loga carlsberga na koszulkach i co? liverpool ma nowego sponosra i funkcjonuje bardzo dobrze. Nie widzą korzysci to nara, szukac nowego sponsora moze konkurencja zmotywuje pirelli


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich