Milan górą na chińskiej ziemi

25 lipca 2015 | 13:45 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje2 min. czytania

W swoim drugim sparingu podczas pobytu w Chinach i pierwszym meczu w ramach International Champions Cup, Inter musiał uznać wyższość lokalnego rywala. O zwycięstwie Milanu przepięknym uderzeniem przesądził Philippe Mexes.

Obaj szkoleniowcy zdecydowali się dziś na wystawienie mocno rezerwowych wyjściowych jedenastek. Większe doświadczenie prezentował jednak skład Sinisy Mihajlovicia i od pierwszych minut było widać to na boisku. Milan rozgrywał swoje akcje z większą dokładnością i rozmysłem. Nie miało to jednak przełożenia na sytuacja bramkowe. W pierwszej połowie zarówno Diego Lopez, jak i Juan Pablo Carrizo nie mogli narzekać na nadmiar pracy. Jedyną naprawdę dogodną sytuację w 13 minucie zmarnował Niang, który przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Interu. Wpływ na przeciętny poziom meczu miała bez wątpienia aura, a konkretnie upał w jakim przyszło dziś rywalizować obu zespołom.

Wraz z trwaniem drugiej połowy na murawie meldowali się kolejni gracze podstawowego składu. Przewaga w dalszym ciągu należała do Milanu. Rossoneri byli bliżej zdobycia gola i w 62 minucie dopięli swego. Fenomenalnym uderzeniem z powietrza i z pierwszej piłki popisał się Mexes. Bramka stadiony świata. Po utracie gola, Nerazzurri śmielej ruszyli do ataków chcąc doprowadzić przynajmniej do wyrównania. Do końca meczu wynik nie uległ już jednak zmianie. W końcówce meczu Milan musiał radzić sobie w osłabieniu po czerwonej kartce dla Nocerino.

Inter: 30 Carrizo; 21 Santon, 6 Andreolli, 56 Popa, 55 Nagatomo; 27 Gnoukouri, 19 Taider; 92 Baldini, 44 Delgado, 93 Dimarco; 12 Longo.
Rezerwowi: 1 Handanovic, 46 Berni, 5 Juan Jesus, 7 Kondogbia, 8 Palacio, 9 Icardi, 10 Kovacic, 13 Guarin, 14 Montoya, 23 Ranocchia, 33 D'Ambrosio, 77 Brozovic, 88 Hernanes.
Trener: Roberto Mancini.

AC Milan: 23 Lopez; 96 Calabria, 33 Alex, 15 Ely, 2 De Sciglio; 16 Poli, 34 De Jong, 91 Bertolacci; 10 Honda; 78 Niang, 21 Matri.
Rezerwowi: 32 Abbiati, 31 Antonelli, 70 Bacca, 28 Bonaventura, 11 Cerci, 66 Gori, 8 Suso, 4 Mauri, 5 Mexes, 18 Montolivo, 22 Nocerino, 29 Paletta.
Trener: Sinisa Mihajlovic.

Sędzia spotkania: Tan Hai