Kto wzmocni Inter?

29 czerwca 2008 | 02:53 Redaktor: lordqkie Kategoria:Publicystyka

Jose obecnie uznawany jest za jednego z najlepszych trenerów na świecie i potwierdzają to jego dotychczasowe osiągnięcia na ławce. Chociaż dołączył on do kadry szkoleniowej Interu bardzo niedawno już postanowił ostro wziąć się za ściąganie nowych zawodników, którzy dadzą świeżość i nadzieję na sukcesy w Europie.

Jose Mourinho namówi Lamparda?

Od pewnego czasu mówi się o tym, że pierwszym wzmocnieniem Interu będzie pionier pomocy zespołu ze Stamford Bridge – Frank Lampard. Anglik bardzo dobrze zna się z Mourinho, a i oboje za sobą przepadają. Podobno życzenie szkoleniowca z Portugali zostało już spełnione i rozmowy z „Lampsem” zostały dopięte na ostatni guzik. Kluczowy pomocnik reprezentacji Anglii kosztować Inter ma wcale nie tak sporo, bo 9 mln euro, a przez 4 lata gry dla Neazzurich zarobi ok. 29 mln euro (7,3 mln rocznie). Fani Interu zdają sobie sprawę, że ściągnięcie do Mediolanu Lamparda powinno być trafnym posunięciem, bowiem ten nie raz udowadniał swój kunszt i klasę na arenie międzynarodowej jak i boiskach Premiership.

Ricardo Quaresma

Kolejnym piłkarzem na liście życzeń zespołu ze stadionu Giuseppe Meazza, jest rodak Mourinho – Ricardo Quaresma. Popularny „RQ7” obecnie przywdziewa barwy klubowe FC Porto, ale działacze z Mediolanu już dogadali się z zespołem Mistrza Portugali i za ogromną sumę 35 mln euro + młodego pomocnika Pele, Quaresma zmieni otoczenie. Jak informuje nas prasa warunki kontraktu, także zostały już ustalone i Ricardo za tydzień powinien pojawić się w klubie z Włoch, aby przejść testy medyczne i oficjalnie podpisać kontrakt. Jeżeli wszystko dojdzie do skutku będzie to kolejny świetny zakup władz mediolańskiej drużyny, czy reprezentant „Selecção das Quinas” wraz z „Lampsem” przyniesie chwałę i jeszcze lepsze wyniki Interu? Wszystko okaże się już niedługo.

Bruno Alves

Serwis „calciomercato” piszę o tym, że oprócz Quaresmy działacze Neazzurich mają chrapkę na Bruno Alvesa, także reprezentującego drużynę FC Porto. Wychowanek zespołu, ze Estádio do Dragão wyceniany jest na około 20 milionów euro i sumę tą Inter jest w stanie wyłożyć. 27 – Letni obrońca portugalskiej drużyny narodowej przydałby się Mourinho i transfer ten wydaje się być bardzo możliwy. Jak widać, Massimo Moratti sięga grubo do portfela, aby jego podopieczni mieli szansę triumfować na różnych frontach.

Amantino Mancini

Kolejnym z piłkarzy, który mógłby dołączyć do Mediolanu jest Amantino Mancini, Brazylijczyk obecnie przywdziewa trykoty AS Romy i nie wiadomo czy zawita na Stadio Giuseppe Meazza. W związku z perspektywą sprowadzenia do Mediolanu Quaresmy oraz Lamparda ta transakcja pozostaje wielką niewiadomą. Sam zawodnik sprawę komentował z dużym dystansem, mówiąc, iż jego priorytetem będzie pomoc reprezentacji Canarinhos w zakwalifikowaniu się do Mistrzostw Świata 2010. Mancini wyjawił, że z jego punktu widzenia wszystko jest możliwe.

Źródło: inf.własna

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich