Mazzola: Inter stać na wszystko

31 marca 2017 | 00:53 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

W powrót do Ligi Mistrzów wierzy nie tylko Jeison Murillo. Również Sandro Mazzola wyjawił, że jego zdaniem Inter stać na dokonanie kolejnej szalonej rzeczy:

- Z Interem nigdy nic nie wiadomo. Kiedy coś wydaje się niemożliwe oni tego dokonują, a gdy wszystko jest proste pojawia się strach i porażka.

- Pioli ma właściwą mentalność do wygrywania. Na zewnątrz nie okazuje swojej siły, ale potrafi przemówić do swojego zespołu. Ma charakter i jakość, a to rzadkie cechy. Jest w stanie poprowadzić Inter do sukcesu.

- Żeby pozostać konkurencyjnym Nerazzurri muszą zatrzymać wszystkich najważniejszych graczy i dokonać wzmocnień na kilku pozycjach. Poza Marco Verrattim są inne włoskie talenty, które można pozyskać bez wielkich nakładów finansowych.

Następnie były gwiazdor Interu wyznał, że w czasach swojej świetności wielokrotnie był kuszony przez największych rywali Interu. W podjęciu właściwej decyzji pomogła mu jednak matka:

- Kilka razy byłem bliski odejścia. Zabiegały o mnie Roma i Fiorentina, ale pragnąłem tylko Interu. Również Juventus próbował mnie sprowadzić w 1967 roku. W związku z nowymi przepisami kontrakty wygasały po każdym sezonie.

- To było w maju, gdy opuszczałem Appiano Gentile. Szedłem w kierunku swojego samochodu i zdałem sobie sprawę, że obok stoi auto na turyńskich tablicach. Pierwszy raz widziałem samochód z telefonem. Usiadłem obok Gianniego Agnellego, który zaprosił mnie na wspólne śniadanie w Villar Perosa.

- Rozmawialiśmy o moim ojcu i Grande Torino. Zaoferował mi nowego Fiata i podwojenie zarobków za transfer do Juventusu. Nogi mi drżały i poprosiłem o dzień do namysłu.

- Wróciłem do domu, aby spotkać się z mamą. Widziała moje zdenerwowanie i chciała poznać jego powód. Wszystko jej odpowiedziałem, a ona po chwili milczenia spojrzała mi w oczy i stwierdziła: "Twój ojciec przewróciłby sie w grobie gdyby o tym usłyszał! Syn kapitana Toro w Juventusie! Odrzuć to!".

- To rzeczywiście byłaby dla niego obraza, więc odrzuciłem propozycję.

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 2

Internazionalista

Internazionalista 31 marca 2017 | 09:08   

juve jak zwykle przekupstwa tylko w głowie....

Klinsi64

Klinsi64 31 marca 2017 | 10:29   

jakie przekupstwa?normalna oferta :)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich