Na kłopoty Skriniar

16 września 2017 | 14:11 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Nerrazzurri kontynuują serię zwycięskich meczów. Tym razem bez fajerwerków, lecz kolejne 3 pkt. jadą do Mediolanu. Crotone 0 Inter 2. Na listę strzelców wpisali się dzisiaj Milan Skriniar oraz Ivan Perisić.

To było zdecydowanie najsłabsze 45 minut w wykonaniu podopiecznych Luciano Spallettiego w obecnym sezonie. Davide Nicola zapewniał, że jego drużyna nie wystraszy się wyżej notowanego rywala i nie były to tylko puste słowa. Crotone zagrało odważnie i wysokim pressingiem. Zawodnicy Interu wyglądali na zaskoczonych takim obrotem sprawy i kompletnie nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych gospodarzy. Ataki Nerazzurrich były wolne i przewidywalne, a przez proste straty narażali się na groźne kontry. Pomimo słabej dyspozycji to jednak Inter powinien schodzić na przerwę z przewagą jednego gola. Po wzorowo przeprowadzonym kontrataku w sytuacji sam na sam z Cordazem znalazł się Joao Mario. Niestety Portugalczyk zmarnował doskonałą okazję na gola.

Druga odsłona nie przyniosła oczekiwanego przebudzenia w szeregach Nerazzurrich. Inter nadal nie miał pomysłu na grę, a gdyby w ataku Crotone nadal biegał Diego Falcinelli to już w 51 minucie powinno być 1 - 0. W rolę bohatera gospodarzy spróbował wcielić się Aleksandar Tonev, lecz zwycięsko z tego starcia wyszedł Samir Handanović. Niestety to właśnie Słoweniec długimi minutami wyrastał na pierwszoplanową postać w szeregach Interu. To w jaki sposób wybronił uderzenie Rohdena z 68 minuty, pozostanie jego tajemnicą. Niesieni żywiołowym dopingiem gospodarze mocno uwierzyli w ponowne pokonanie faworyzowanego rywala. Nerazzurri zaprezentowali dzisiaj swoją zdecydowanie brzydszą twarz i w pewnym momencie wydawało się, że bezbramkowy remis to wszystko na co ich dzisiaj stać. Taki scenariusz nie przypadł do gustu Milanowi Skriniarowi. W 82 minucie  w zamieszaniu pod bramką Cordaza to właśnie Słowak zachował najwięcej zimnej krwi i sytuacyjnym uderzeniem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Z rywali wyraźnie uszło powietrze. W 85 minucie na boisku zameldował się Andrea Ranocchia, który zmienił kontuzjowanego D'Ambrosio. Miejmy nadzieję, że uraz nie okaże się zbyt poważny. Już w doliczonym czasie gry Inter ustalił wynik spotkania na 2 - 0. Ivan Perisić łatwo zwiódł Davide Faraoniego i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Już we wtorek czeka nas kolejna porcja ligowym zmagań. W ramach 5 kolejki, Inter na wyjeździe zmierzy się z Bolonią.

CROTONE: 1 Cordaz, 5 Stoian, 6 Rohden, 7 Ceccherini, 10 Barberis, 17 Budimir, 24 Tonev, 31 Sampirisi, 38 Mandragora, 87 Martella, 93 Ajeti.
Ławka rezerwowych: 3 Festa, 78 Viscovo, 8 Aristoteles, 11 Kragl, 13 Izco, 20 Pavlovic, 29 Trotta, 32 Tumminello, 34 Simic, 37 Faraoni, 44 Cabrera, 89 Crociata.
Trener: Davide Nicola

INTER: 1 Handanovic, 5 Gagliardini, 9 Icardi, 10 J. Mario, 20 B. Valero, 25 Miranda, 29 Dalbert, 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 44 Perisic, 87 Candreva.
Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 46 Berni, 11 Vecino, 13 Ranocchia, 17 Karamoh, 23 Eder, 55 Nagatomo, 61 Vanheusden, 77 Brozovic, 99 Pinamonti.