Cordoba: Icardi został kapitanem za wcześnie

2 marca 2018 | 18:23 Redaktor: czarnoniebieski Kategoria:Ogólna

Mauro Icardi jest kapitanem Interu od początku sezonu 2015/16. Nie zgadza się z tą decyzją Ivan Cordoba, według którego Maurito (a także inni piłkarze) poświęcają więcej uwagi mediom społecznościowym niż treningom.

- Nie jest problemem strzelić 25 goli w sezonie. Kluczowe jest pojęcie czym jest Inter i co znaczy gra dla takiego klubu. Jeśli nie zwyciężasz, to cię zmienią. Nerazzurri są urodzeni by wygrywać.

- Piłkarze w dzisiejszych czasach są bardziej przejęci swoimi obserwującymi w mediach społecznościowych niż ich formą na boisku. Myślą, że mając kilkaset tysięcy albo kilka milionów obserwujących są już wystarczająco dobrzy i sławni. Nic z tych rzeczy. Trzeba powrócić do rzeczy niezbędnych, czyli grania i treningów, a zbędne (media społecznościowe) odłożyć na bok.

- Po treningu nie trzeba od razu sprawdzać ile „lajków” ma twoje zdjęcie, które wrzuciłeś kilka godzin wcześniej. Wracając do Icardiego, wydaje mi się, że Inter trochę się pospieszył z wręczeniem mu opaski kapitańskiej. Powinien bardziej dojrzeć i oswoić się z klubem.

-Gdyby został kapitanem dopiero po dłuższym czasie, z pewnością sprawiałby inne wrażenie. Kiedy spadki formy się zdarzają, piłkarze nie są postrzegani pozytywnie, szczególnie dzisiaj, przy tej całej otoczce medialnej.

-Icardi jest profesjonalistą i dużo trenuje, lecz to wciąż za mało.

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 14

Jovetić10

Jovetić10 2 marca 2018 | 18:24   

Zaorał.

Guarin

Guarin 2 marca 2018 | 18:27   

No tak znowu Icardi, największy problem Interu od 2010 roku. Czekam na wypowiedź Zanettiego.

inter00

inter00 2 marca 2018 | 18:32   

To zależy od szatni kogo wybiorą na kapitana

darren

darren 2 marca 2018 | 19:12   

Mam wrażenie, że ta wypowiedź ma na celu podziałać motywująco na Mauro przed Derbami i oby tak było, bo inaczej to bez sensu wypowiadać takie słowa przed tak ważnym meczem.
A jeśli chodzi o kapitana, to mamy obecnie dobry materiał do pełnienia tej funkcji w przyszłości a jest nim Skriniar (oczywiście jeśli zostanie tu na dłużej). (edycja 2018.03.02 19:28 / darren)

Turbot

Turbot 2 marca 2018 | 20:33   

Można by rzec: Święte słowa. Tyle tylko, czy naprawdę jest to najlepszy moment na takie wypowiedzi? Drużyna pogrążona w kryzysie, a nasz kapitan dodatkowo podłamany brakiem powołania do kadry i dramą we wspomnianych mediach społecznościowych. W tym momencie, 'dobry wujek' Cordoba dopier**li mu jeszcze szpileczkę w postaci takiej wypowiedzi. Na chwilę przed derbami. A co!

WhiteRavensHunter

WhiteRavensHunter 2 marca 2018 | 20:40   

...otóż to...

nwk

nwk 2 marca 2018 | 22:14   

Po pierwsze niepotrzebnie Łysy odszedł razem ze św. Javierem, powinien zostać choć jeden sezon na kapitanie. Po drugie, danie opaski Ranokii to najgorsza decyzja. Typ bez autorytetu w szatni i poza tym taka odpowiedzialność przerosła go do tego stopnia, że potrzebował prywatnego psychologa. Z braku laku dali opaskę Icardiemu, przede wszystkim żeby go zatrzymać.
Naturalnym kapitanem powinien być Handa i tyle w temacie.

czarnoniebieski

czarnoniebieski 2 marca 2018 | 22:29   

Naturalnym... dla mnie jest za cichy i za mało widoczny na kapitana. Ale w sumie ze świecą szukać kogoś z jajami w dzisiejszej szatni Interu

Sebastian Miakinik

Sebastian Miakinik 2 marca 2018 | 22:53   

Icardi to jedyny pilkarz przez duze p. w tym towarzystwie. Wart jest wiecej niz 3/4 pozostalych grajkow. Popelnia błędy nazwijmy to marketingowe, ale nie popelnia pilkarskich. Łapy precz! Nie ma nikogo lepszego na kapitana.

Turbot

Turbot 2 marca 2018 | 23:20   

A ja się zgodzę z @darrenem odnośnie Skriniara. Obawiam się jednak że Słowak nie zostanie z nami na tyle długo.

Jovetić10

Jovetić10 3 marca 2018 | 00:19   

Handa jest mało widoczny, bo nie strzela bramek niestety.

InterMilan

InterMilan 3 marca 2018 | 11:33   

Nie radzi sobie jak na poczatku w Milanie Bonucci, tyle ze on juz rozdaje karty w obronie i jest bezbłędny, czasem psychika musi do tego dojrzec. Ma zadatki na lidera zespołu, ale jeszcze nie teraz.

Lombardo

Lombardo 3 marca 2018 | 14:28   

Niech zamknie ryja i nie pozuje na mentora. Kiedy on gral lepsze wyniki nie byly osiagane. Dla mnie to on nie jest zadna legenda w tym klubie, sredni byl i o wiele za slaby by z takimi jak on pilkarzami mozna bylo podjac zwycieska walke z Juve czy z Milanem.
Poziom byl slabszy wtedy i zeby zostac mistrzem kraju potrzeba bylo o wiele mniejszej regularnosci niz teraz.
Inter z nim w skladzie nigdy nie byl regularny.
Zatem konkluzja jest prosta Spadowa Cordoba nie masz podstaw do krytykowania takich pilkarzy jak Icardi.

superofca

superofca 3 marca 2018 | 19:03   

Lombardo coś ci się w głowę stało? Leki zmieniłeś?


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich