Spalletti: Musimy włożyć w to dużo serca

21 kwietnia 2018 | 17:56 Redaktor: czarnoniebieski Kategoria:Ogólna

Konferencja Luciano Spallettiego przed meczem z Chievo Verona:

- Na tym etapie sezonu każdy następny mecz jest zawsze najważniejszy. Musimy skupić się na jutrzejszej grze. Stać nas na dobry występ, lecz nie wystarczy tylko wyjść na boisko. Musimy włożyć w to dużo serca. Znamy nasze silne i słabe cechy. Najważniejsze, by wykorzystać nasze zalety i rozwiązać wszystkie problemy tak szybko jak to możliwe, bez przeciągania ich na następny mecz.

- Nie wiem w czym Inter jest lepszy od innych drużyn rywalizujących o Ligę Mistrzów. Na pewno niczego nam nie brakuje. Jesteśmy Interem i to nam powinno dodawać jakości. Chcieliśmy bić się o czołową czwórkę do samego końca i jesteśmy właśnie tam, gdzie zakładaliśmy. Dlatego musimy być bardziej wymagający niż zwykle i rozpoznawać popełniane błędy. Istnieje kilka innych możliwości, niezależnie od tego, jaka będzie nasza ostateczna pozycja. Oczywiście kwalifikacje do Ligi Mistrzów mogą pomóc nam skonsolidować i ulepszyć wszystko.

- Gagliardini? Z jego charakterem będzie chciał wrócić tak szybko, jak to możliwe. Jednak nadal posiadamy różne strategie, które pasują do każdego przeciwnika. Rafinha? Do tej pory dobrze się spiwywał i konsekwentnie trenował z drużyną przez ostatnie kilka tygodni. Nie ma żadnych problemów. Vecino? Jest dobrze wyszkolony i może grać od początku. Brozović? Ma charakter i może pomóc dodać coś więcej do zespołu. Jestem przekonany, że udało mu się znaleźć właściwą równowagę, aby pomóc w zapewnieniu ważnego wkładu, jaki widzieliśmy w ostatnich grach. Cieszę się, że w tej chwili jest na dobrej drodze do osiągnięcia najwyższego poziomu formy, ponieważ moim zadaniem jest wyciągnięcie z tego wszystkiego, co najlepsze. Miranda? Jest świetnym zawodnikiem, a fakt, że jest czołowym obrońcą reprezentacji Brazylii, pokazuje, jakim typem zawodowca jest. Jest jednym z najlepszych na swojej pozycji. Ma charakter i może rozwiązać wiele problemów ze swoim stylem gry.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich