Piłkarze Interu w reprezentacjach

9 września 2018 | 18:51 Redaktor: Michał Salamucha Kategoria:Ogólna3 min. czytania

W ostatnich dniach ruszyły eliminacje do Pucharu Narodów Afryki 2019 oraz Liga Narodów. Trzech zawodników Interu wystąpiło w swoich drużynach narodowych.

W sobotę, o godzinie 15:00 na Moi International Sports Centre Kasarani, nieopodal Nairobi, reprezentacja Kenii podejmowała drużynę Ghany. Od początku spotkania, zgodnie z przewidywaniami, "Czarne Gwiazdy" mocno dominowały na boisku, ale nie potrafili przełamać kenijskiej defensywy. W 39. minucie niespodziewanie to drużyna "Gwiazd Harambe" objęła prowadzenie. Michael Olunga przeprowadził rajd po prawej stronie boiska dośrodkowując piłkę w pole karne. Obrońca ghańskiej drużyny - Nicholas Opoku próbował wybić piłkę, ale niefortunnie skierował ją do własnej bramki. W drugiej połowie reprezentacja Ghany utrzymała wysoki poziom. W 62. minucie meczu sytuacja Kenii jeszcze bardziej się pogorszyła, ponieważ boisko musiał opuścić Joash Onyango. Drużyna gospodarzy cofnęła się jeszcze bardziej. Mimo ciągłego naporu reprezentacja Ghany nie potrafiła pokonać obrony przeciwników i mecz zakończył się sensacyjnym zwycięstwem Kenii 1:0. Kwadwo Asamoah na boisku pojawił się w 79. minucie i nie zdążył wpłynąć na przebieg gry. Mimo tej porażki, Ghana utrzymała pierwsze miejsce w grupie.

Michael Olunga celebrujący bramkę na 1:0

W niedzielę, o godzinie 13:30, na Mahamasina Stadium w stolicy Madagaskaru, Antananarywie drużyna gospodarzy podejmowała reprezentację Senegalu. W 27. minucie meczu Moussa Konate wyprowadził na prowadzenie drużynę "Lwów Terangi" po pięknym uderzeniu z dystansu. Gdy wydawało się, że w pierwszej połowie nic już się nie wydarzy, drużyna Madagaskaru doprowadziła do wyrównania po golu Paulina Voaviego, przy sporej pomocy senegalskiej defensywy. W 62. minucie, zawodnik Interu - Keita Balde, wpisał się na listę strzelców. Chwilę wcześniej zaliczył doskonały rajd przez pół boiska. Reprezentacja Senegalu nie cieszyła się jednak długo z prowadzenia, ponieważ w 68. minucie, po kolejnym fatalnym zachowaniu senegalskiej obrony, samobójczego gola strzelił znany z boisk Serie A Kalidou Koulibaly. W dalszej części meczu nie wydarzyło się nic ciekawego i Senegal sensacyjnie zremisował z drużyną Madagaskaru 2:2. Trener "Lwów Terangi" - Alliou Cisse, będzie musiał ciężko popracować nad grą w obronie swoich podopiecznych, ponieważ to nie pierwszy raz, gdy Koulibaly i spółka sprezentowali gole rywalom.

Gol Balde Keity na 2:1

W ramach rozgrywek Ligi Narodów, reprezentacja Ukrainy podejmowała na własnym stadionie drużynę Słowacji. Spotkanie było bardzo wyrównane i wszystko wskazywało na bezbramkowy remis. Jednak w 80. minucie, po faulu w polu karnym obrońcy Interu - Milana Skriniara, sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Andry Yarmolenko i szczęśliwie pokonał Martina Dubravke. Słowacja nie zdołała doprowadzić do wyrównania i reprezentacja Ukrainy odniosła bardzo ważne zwycięstwo, dzięki któremu zajęła pierwsze miejsce w grupie.