Minimalistyczne zwycięstwo

29 grudnia 2018 | 14:18 Redaktor: Sebastian Miakinik Kategoria:Relacje3 min. czytania

W ostatnim tego roku spotkaniu Inter pokonał na wyjeździe Empoli 1-0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Keita. Mecz niestety należał do gatunku tych, które z pewnością nie zapadną w pamięć. Od ostatniego spotkania z Chievo różnił się tym, że Inter zdołał dowieźć do końcowego gwizdka jednobramkowe prowadzenie. Oby nowy rok przyniósł nową jakość w grze podopiecznych Spallettiego.

I połowa

7' Ważna interwencja Asamoah przerwała groźną wymianę podań w polu karnym Interu.

22' Po starciu ze Skriniarem, boisko opuścił La Gumina. Jego miejsce po dwóch minutach zajął Zajc.

28' Zajc po rzucie rożnym, groźnie uderzył głową nad poprzeczką bramki Handanovicia.

29' Politano mocno uderzył zza pola karnego. Bramkarz Empoli sparował piłkę. To był pierwszy i jedyny celny strzał w tej części gry.

37' Za kontuzjowanego Pasquale na boisku pojawił się Antonelli.

II połowa

46' Handanović wyprzedził w polu karnym Zajca, nabiegającego na piłkę, w sytuacji sam na sam.

46' Keita Balde, po pięknym podaniu Valero, zdobył bramkę mierzonym strzałem z pola karnego. Sędzia jednak słusznie zauważył pozycję spaloną.

55' Śmiała próba przelobowania golkipera Interu przez Caputo zakończyła się skuteczną interwencją Handanovica.

56' Zmiana w Interze. W miejsce Vecino na placu gry pojawił się Nainggolan.

67' Lautaro Martinez zmienił Borje Valero.

70' Żółta kartka dla Lautaro po próbie skierowania ręką piłki do bramki Provedela.

71' Po dośrodkowaniu Politanom, De Vrij dograł piłkę do Lautaro, którego strzał piętką obronił Provedel.

72' Gooool dla Interu! Po podaniu Vrsaljko, Keita Balde strzałem wewnętrzną częścią stopy, pokonał Provedela. Uderzenie techniczne z 18. metra pola karnego odbiło się jeszcze od słupka bramki gospodarzy.

74' Bennacer ukarany żółtą kartką.

74' Zmiana w drużynie Empoli. Mchedlidze zastąpił Antonellego.

83' Skuteczna interwencja Keity zażegnała groźną sytuację Empoli w polu karnym Interu.

84' Zmiana w Interze. D'Ambrosio wszedł w miejsce Balde.

85' Politano zdejmuje piłkę z nogi Icardiego, uderzył jednak niecelnie.

87' Groźny strzał odnotował Zajc.

93' Koniec spotkania.

Empoli - Inter 0:1 (0:0)
72' Keita Balde

Empoli: 1 Provedel; 5 Veseli, 26 Silvestre, 32 Rasmussen: 27 Untersee, 8 Acquah, 10 Bennacer, 8 Traorè, 23 Pasqual (38' 13 Antonelli, 74' 7 Mchedlidze); 11 Caputo, 20 La Gumina (24' 6 Zajc)
Ławka rezerwowych: 21 Terracciano, 99 Fulignati, 4 Brighi, 9 Rodriguez, 28 Capezzi, 29 Marcjanik, 48 Ucan, 66 Mraz
Trener: Giuseppe Iachini

Inter: 1 Handanovic; 2 Vrsaljko, 37 Skriniar, 6 De Vrij, 18 Asamoah; 8 Vecino (57' 14 Nainggolan), 20 Borja Valero (67' 10 Lautaro), 15 Joao Mario; 16 Politano, 9 Icardi, 11 Keita (84' 33 D'Ambrosio)
Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 5 Gagliardini, 13 Ranocchia, 23 Miranda, 29 Dalbert, 44 Perisic, 87 Candreva

empoli

Komentarze: 35

29 grudnia 2018 | 14:23

Wejdzie Radja, Gaglia i Lautaro

29 grudnia 2018 | 14:37

Balde na prawej lepiej się prezentuje jak gra na lewej.

davi23

davi23

29 grudnia 2018 | 14:39

Politano odpoczynek, dobrze, że to Keita gra dzisiaj.
Candreva - koniec, pewnie będzie transfer już teraz.
Co do zmian, to zgadzam się Radja, Gagliardini i Lautaro. Mam nadzieje, że już w I poł będzie 2:0 aby dać pograć innym już ok. 60 min, szczególnie Lautaro w nagrodę za gola z Napoli powinien zagrać tym razem więcej.

29 grudnia 2018 | 15:47

Ależ ciężko to się ogląda. Pierwsza połowa bardzo słaba z przodu.

29 grudnia 2018 | 15:50

Żenada jak z Chievo. Koniec pewnie będzie podobny jak coś samo nie wpadnie

29 grudnia 2018 | 15:51

Pierwsza połowa się skończyła i tyle można na pisać że się odbyła !!!!!!!

29 grudnia 2018 | 15:52

tempo piknikowe, chęci nie widać

michalb1988

michalb1988

29 grudnia 2018 | 15:55

To jest dramat. Kopanina. Gra lucka jak w tamtym roku podanie do boku i lagi w pole karne. Chodzenie po boisku. Zal pl

Ronaldo

Ronaldo

Oglądam i powiem tak: Balde do zmiany. Od co najmniej dwóch spotkań mi się nie podoba. Valero za bardzo z tyłu, zero ofensywnej gry. Brakuje mi tu ofensywnych zapędów Vrsaljko skrzydłem. No i ogólnie to gramy zdecydowanie za wolno i przewidywalnie. Ikar nie dostaje piłek. Mało ruchu, wyjścia do piłki, podania za plecy. Trzeba wiele zmienić na drugą połowę, bo może być tak, że zamiast pretendenta do gry w LM, punkty zgarną zawodnicy walczący o utrzymanie się w Serie A. Skąd my to znamy...

29 grudnia 2018 | 16:02

W przerwie muszą być zmiany. Nie tylko taktyczne, ale i personalne.

29 grudnia 2018 | 16:59

Oglądałem tylko ostatni kwadrans, który nie wyglądał tragicznie. Trzy punkty dowiezione, plan wykonany, a o stylu za tydzień nikt nie będzie pamiętał.

29 grudnia 2018 | 17:01

Wymęczone ale jakże cenne zwycięstwo

29 grudnia 2018 | 17:08

Beton kalkulator na tropie.
Śmiechłem przy zmianie Balde-D'Ambrosio.

29 grudnia 2018 | 17:11

Zwycięstwo cieszy ale gra to zenada,a Spalletti jest osłem do potęgi entej jak można ściągać napastnika i wpuszczać obrońcę zamiast atakować to kazał im się btonic,po sezonie on musi odejść

Aneta Dorotkiewicz

29 grudnia 2018 | 17:15

Panowie, spójrzcie na naszą ławkę. Kogo miał wpuścić za Balde? Perisić przecież kontuzjowany...

29 grudnia 2018 | 17:17

Najważniejsze są 3 pkt

29 grudnia 2018 | 17:22

Mógł wpuścić chociażby Gagliardiniego, żeby zagęścić środek pola, a zmiana ofensywnego piłkarza na obrońcę, często powoduje nerwówkę pod koniec meczu, a nie skuteczną obronę wyniku.

Jovetić10

Jovetić10

29 grudnia 2018 | 17:32

Wpuścił obrońcę, bo na boisku było zbyt dużo ofensywnych graczy, tak mi się wydaje.

29 grudnia 2018 | 17:35

Gaglia grał z Juve, a D'Ambrosio jednak ostatnio pogrywał. Dla mnie, na ten moment, pewniejszy zawodnik.

davi23

davi23

29 grudnia 2018 | 17:47

2 ostatnie mecze, 6 pkt dały pozostanie Spala... jeszcze Lazio traci... mamy zapas... spory... co dalej, Spal do końca sezonu, a potem out... nie mogę już na niego patrzeć i na brak stylu w jakim gramy, ZERO ZERO wniosków.
No nic, jest wygrana i działamy dalej. Forza Inter!

Ippon

Ippon

29 grudnia 2018 | 17:58

Darren chyba powinnes przestac komentowac. Zagescil srodek pola bo zdjal skrzydlowego a dd gral jako 3 so. Przez co wyzej gral jao z radja i 2 bocznymi obroncami. Keita przed zmiana przestal sie wracac. A wejscie galgi moglo byc tylko za icara . Wejscie np candrevy za keite byloby ofensy rozwiazaniem ale czy spowodowaloby jakies ataki ze str interu ? Odp jest prosta.

29 grudnia 2018 | 19:33

lppon, Mówiąc środek pola miałem na myśli środek pomocy, a DD jest obrońcą bez względu na to czy grał na boku obrony czy na środku. Ja się za bardzo w kwestie taktyczne nie wgłębiam, bo dużo rzeczy nie wiem, ale widzę (i nie tylko u nas) dziwny nawyk zmieniania piłkarza ofensywnego na obrońcę co często przynosi odwrotny efekt od zamierzonego. No i ta zmiana, która miała wg Ciebie zagęścić środek pola, o dziwo spowodowała, że piłkarze Empoli coraz lepiej radzili sobie w tej strefie.

aspirynaA

aspirynaA

29 grudnia 2018 | 20:13

Bolączką Interu jest brak kreatywności w środku pola i to już od jak dawna. Balde i Politano robią swoje, do tego Balde mega skuteczny odkąd gra. Mecz słaby, ważne że do przodu

Inter4eva

Inter4eva

29 grudnia 2018 | 20:33

Sami eksperci od taktyki i asystenci trenera , a prawda jest taka ze gdyby nie potkniecie z chievo to mielibysmy 9 pkt w ostatnich 3 meczach i 3 pkt straty do Napoli , siedzimy sztywno na 3 miejscu bez nerwow ze to sie moze zmienic, dwa dobre transfery w styczniu i bedzie walka o 2 msc .

29 grudnia 2018 | 21:07

Wymęczyliśmy 3 punkty, ale równie dobrze mogliśmy 3 stracić. W styczniu koniecznie pomocnika bo ta gra jest żenująca.

Lombardo

Lombardo

29 grudnia 2018 | 23:25

Nie wiem czy Conte lub Simeone przeobraziliby ta druzyne w walczaca o scudetto, raczej nie sadze .

Ippon

Ippon

30 grudnia 2018 | 02:51

Darren moze zbyt nerwowo napisalem. Dlatego chcialbym przeprosic. Ostatnich 10 minut nie ogladalem. Tzn ze zmiana byla raczej zla. Chodzi o to ze po wejsciu martineza jest 2 w sp przez co 1 schodzi do obroncow po pilke. Wiec jest opcja sciagniecia icara bez zmiany ustawienia lub skrzydlowego ze zmiana. A ze wszedl so zeby gracz 3 z tylu nie mowi z miejsca ze bedziemy sie bronic. Roma np. Z barcelona grala 4 na camp nou a w rzymie gonila wynik z 3. Dopiero bodajze przy 3:0 przeszli na 4. A galga musi byc w fatalnej formie ze przy slabej grze vecino nie dostaje w ogole

Ilfenomeno

Ilfenomeno

30 grudnia 2018 | 09:27

Dopiero gdy w środku pola był JM i Ninja a przed nimi Lautaro pojawiały się sytuacje. Valero i Vecino to jakaś parodia, bez Brozo są beznadziejni. Cały mecz nie podobał mi się Vrsajlko, jednak zdziwiło mnie, że po wejściu ofensywnych graczy zaczął podłączać się do akcji i wyglądał coraz lepiej. Mam wrażenie, że ten mecz wyglądał tak fatalnie przez Spalettiego. Jego taktyczne wskazówki zabiły ten mecz.

damianekk1985

30 grudnia 2018 | 09:48

Darren lub Rafał powinni MU prowadzić lub Inter znawcy taktyki

Ippon

Ippon

30 grudnia 2018 | 11:56

Ilfenomeno. Valero grał słabiej bo grał na pozycji defensywnego pomocnika, którą pełni obecnie brozović. Ta pozycja polega na odebraniu piłki od obrońcy i przekazaniu ją wyzej do jao lub vecino ew do skrzydła. Co do Vecino widać, że jest bez formy ale trzeba mu oddać, że pod bramką rywali nie panikuje i się dobrze zachowuje czego nie mozna o valero i jao powiedzieć. No szkoda vrsaljko, zero dośrodkowań ( 1 przypadkowe z asystą), przy drużynie która cofa się całym składem.