Mediolańskie derby o Milinkovica-Savica

8 marca 2019 | 10:30 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Transfery

Manchester United, Arsenal, Juventus, Barcelona, Real Madrid i PSG. Wszystkie te klubu łączy osoba Sergeja Milinkovica-Savica. Podobno każdy z nich starał się o podpis Serba ubiegłego lata. Tegoroczny pojedynek o zawodnika mają jednak rozegrać pomiędzy sobą kluby z Mediolanu.

Wszystkiemu winny spadek formy zawodnika. W tym sezonie zagrał w 30 spotkaniach, aktualnie może pochwalić się 4 bramkami i zaledwie 2 asystami. Odzwierciedla to również obniżająca się wartość piłkarza na Transfermarkt, z 90 mln euro w czerwcu 2018, do zaledwie 75 mln w grudniu. Wycena na koniec sezonu najprawdopodobniej będzie jeszcze niższa. Te wydarzenia sprawiły, że zainteresowane pozostały już jedynie kluby z Mediolanu.

Krążyły pogłoski, że Claudio Lotito był już blisko porozumienia z AC Milan podczas ostatniego mercato, jednak na drodze stanęły nieprzewidziane przeszkody. Nie zmienia to jednak faktu, że prezydent Lazio chętnie dokończyłby raz rozpoczęte negocjacje. Z drugiej strony znane są bliskie relacje pomiędzy Beppe Marottą i zarządem Rzymian, które mogą okazać się kluczowe.

Według dziennikarzy wszystko zależy teraz od jednego czynnika. Od najbardziej dochodowej klasy rozgrywek, czyli Ligi Mistrzów. Jeśli Lazio awansuje do nich, Lotito dostałby szansę na podwyższenie ceny piłkarza, co mogłoby odstraszyć potencjalnych nabywców. Jeśli jednak znów przegapi miejsce w LM, to zdaniem prasy latem obejrzymy derby w wykonaniu AC Milan i Interu, którego celem będzie podpis Serba.

Źródło: calciomercato.com

Polecane newsy

Komentarze: 5

inter00

inter00 8 marca 2019 | 11:17   

W tym sezonie mnie nie przekonuje jakoś

oster

oster 8 marca 2019 | 12:01   

Mam nadzieję że akurat te derby przegramy, nam potrzebny jest inteligentny technik do rozgrywania a nie kolejny siłowy gracz bez techniki typu Vecino...

kaczorex106

kaczorex106 8 marca 2019 | 21:36   

Jeżeli cena będzie niska to jestem za pozyskaniem Siergieja !
Ma chłop to coś

Ippon

Ippon 8 marca 2019 | 22:26   

Sergiej brak techniki :D? no proszę cię wolne żarty. Oczywiście za, trzeba szukać zawodników z własnego podwórka przy czym osłabiać konkurentów lazio/milan. A za 2-3lata można patrzeć dalej.

oster

oster 9 marca 2019 | 15:02   

W tym sezonie ma jak do tej pory 3 bramki i dwie asysty czyli baz rewelacji a patrząc na grę Lazio też bez rewelacji, baty w LE i w lidze bez rewelacji, średniak i tyle na poziomie Vecino.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich