Conte nr 1, dalej Pochettino i Allegri

29 kwietnia 2019 | 13:08 Redaktor: konto usunięte Kategoria:Ogólna

Jak donosi dzisiejsze wydane Corriere dello Sport, najpoważniejszymi kandydatami do ewentualnego zastąpienia Spallettiego pozostają Anotnio Conte, Mauricio Pochettino i Massimiliano Allegri. Na czele stawki jest były szkoleniowiec Chelsea.

Antonio Conte budzi duże zainteresowanie innych klubów, a w walkę o Włocha włączyła się ostatnio m.in. Roma. Nie jest także przesądzone, że Nerazzurrich opuści Spalletti. Oczekiwania finansowe Conte mogą stanowić przeszkodę w przeprowadzce byłego trenera The Blues na San Siro. 

Jego wyjściowa stawka to 11 milionów euro na sezon. Nie jest nierealne, aby Inter zagwarantował tyle nowemu trenerowi. Jednym z rozwiązań mogą być różne bonusy, które wraz z nieco niższą podstawą, pokryją wymogi finansowe szkoleniowca. Problem leży jednak w tym, że w przypadku zwolnienia Spala i jego sztabu, Inter musi wypłacić całej ekipie odprawę w wysokości 25 milionów euro.

Jeżeli Interowi nie uda się ściągnąć Conte, kolejną opcją może być obecny manager Tottenhamu, Mauricio Pochettino. Aktualny trener Spurs, mimo nadal wysokich oczekiwań, mógłby być nieco tańszy.

Trzecią możliwością jest Allegri, który pomimo zdobycia Scudetto, nie jest do końca pewien swojej przyszłości. W najbliższym czasie dojdzie zapewne do jego spotkania z managementem Bianconeri. Oczekiwania włodarzy, jak i kibiców Juventusu, były zapewne związane z drogą do finału Champions League. 

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 2

Lambert

Lambert 29 kwietnia 2019 | 13:46   

Pochettino bym chciał najbardziej, tylko dlaczego miałby odejść ze spurs (edycja 2019.04.29 13:46 / Lambert)

Adrian Nosowski

Adrian Nosowski 29 kwietnia 2019 | 19:39   

bo ktoś z sempreinter sobie wymarzył, ja dorzucam do tego Kloppa i Guardiole (edycja 2019.04.29 19:39 / Adrian Nosowski)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich