Conte: Zwycięstwa dają pewność siebie

14 września 2019 | 23:53 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Trzy mecze, trzy zwycięstwa - doskonały bilans Antonio Conte w roli trenera Interu. Po meczu z Udinese szkoleniowiec ocenił grę zespołu. Jak zawsze pojawiły się również uwagi i wyjaśnienia.

- Dziś był trudny mecz, z silnym przeciwnikiem. Trzy punkty są zasłużone, ale Udinese cały czas pozostawało w grze. Musieliśmy być bardziej cyniczni. W rewanżu musimy uważać na Lasagnę, który jest bardzo dobry. Tak samo jak Fofana. Musimy być bardziej agresywni.

- Czytam wiele bzdur, ale musimy podążać własną drogą, nie zwracając na nikogo uwagi.

- W ciągu dwudziestu trzech dni zagramy siedem meczów, po których otrzymamy odpowiedzi na wiele pytań. Wszyscy będą musieli zrobić swoje. Cieszę się, ponieważ dziś mieliśmy odpowiedź dotyczącą Politano i Gagliardiniego. Zdjąłem Barellę, bo złapał kartkę i chciałem uniknąć ryzyka, ale też miał dobry mecz. Musimy pracować ze świadomością, że przed nami jest długa droga. Kładziemy podwaliny, ale wiemy, że chcemy być dobrym zespołem.

- Antonio, oprócz tej jednej bzdurnej decyzji, w końcu dobrze sobie poradził. Z Cagliari był mniej zdecydowany. Jestem pewny siebie, ponieważ wszyscy piłkarze wiedzą, że mam do nich zaufanie. Nic nie będzie łatwe, zwłaszcza że poziom mistrzostw wzrósł.

- De Vrij na środku daje mi wielką gwarancję, bo może utrzymać się przy piłce i dobrze czyta grę. Dobrze sobie radził przez cały sezon. Godin daje nam doświadczenie i siłę. Zawsze proszę defensywę, by byla pierwszym punktem akcji, przez co tworzą przewagę liczbową i mają więcej wariantów rozgrywania piłki.

- Pracowaliśmy nad alternatywą dla naszego 3-5-2. Cieszę się, ponieważ posiadanie innych opcji systemu gry jest bardzo ważne. Dzisiaj graliśmy z dwoma pomocnikami - Politano i Sensi. Chłopcy wzbogacają widzę i umiejętności i powiększają swój bagaż doświadczenia. To bardzo ważne. Cieszę się.

- Romelu miał problem z dogrzaniem pleców. Dlatego dziękuję mu przede wszystkim, ponieważ grał dając z siebie tyle, ile mógł. Jego występ nie był genialny, ponieważ miał problem. Kiedy piłkarze wracają ze zgrupowań kadry narodowej nie jest to komfortowe. Przerwanie pracy na piętnaście dni, po czym musisz zacząć od nowa. Cieszę się z formy Lautaro. Rozwija się, robi świetne rzeczy. Musi to w ten sposób kontynuować.

- Zwycięstwa dają pewność siebie, świadomość, entuzjazm. To sprawia, że rozumiesz, że jesteś we właściwym zespole. Zasłużyliśmy na komplet punktów w trzech meczach.

Źródło: FCInterNews

Polecane newsy

Komentarze: 2

kandziak

kandziak 15 września 2019 | 08:12   

Na Slavie widzę to tak Handanovic - Godin, De Vrij, Skriniar- Biraghi, Sensi, Brozovic, Barella, Lazaro - Lukaku, Martinez widać że Sanchez z Martinezem doskonale się rozumieją. Jak zejdzie Lukaku to wejdzie Sanchez.

inter00

inter00 15 września 2019 | 11:03   

Byleby teraz nasi gracze nie obrośli w piórka, powoli ale do przodu panowie


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich