Sanchez od pierwszych minut na Camp Nou

30 września 2019 | 13:33 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Alexis Sanchez ma za sobą słodko-gorzki debiut w wyjściowej jedenastce Interu. Chilijczyk rozegrał bardzo dobrą pierwszą połowę w starciu z Sampdorią, lecz po przerwie szybko zakończył swój udział w meczu z powodu czerwonej kartki. Paradoksalnie, ta sytuacja może zagwarantować mu miejsce w wyjściowej jedenastce na mecz z Barceloną.

Sanchez wyleczył się bowiem z występu w Derby d'Italia, więc włoska prasa przewiduje, że Antonio Conte będzie chciał w pełni wykorzystać go w rywalizacji z Dumą Katalonii. W ataku miałby partnerować mu Romelu Lukaku. Do podstawowego składu powinni powrócić również Diego Godin i Nicolo Barella. Pewnym znakiem zapytania jest prawe wahadło, gdzie trwa rywalizacja między Antonio Candrevą i Danilo D'Ambrosio.

Większe problemy kadrowe ma Ernesto Valverde, który nie będzie mógł skorzystać z usług takich graczy jak Samuel Umtiti, Jordi Alba czy Ansu Fati. W przypadku Leo Messiego i Ousmane'a Dembele trwa wyścig z czasem, aby przywrócić ich do pełnej sprawności na najbliższe spotkanie. Obaj wzięli ostatnio udział w części zajęć z resztą zespołu.

Źródło: La Gazzetta dello Sport