Conte przed meczem z Parmą

25 października 2019 | 17:10 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Informacje o taktyce na Parmę, porównanie Włochów i zawodników z zagranicy, kilka słów o obrońcach i wymiennej roli w pomocy. Klasycznie już konferencja z Antonio Conte przyniosła sporo ciekawych informacji. 

- Parma jest w świetnej formie, są w dobrej kondycji. Nie można im zostawiać zbyt wiele wolnej przestrzeni, ponieważ mają szybkich graczy, jak Gervinho na przykład. Tworzą groźne sytuacje z niczego. Parma jest również kompaktowa, świetnie prowadzona przez szkoleniowca. Dla mnie to będzie wyjątkowe doświadczenie stawić czoła zespołowi stworzonemu przez dyrektora sportowego Faggiano i D’Aversa. Mam wyjątkowe relacje z Roberto od czasów Sieny, jesteśmy przyjaciółmi i cieszę się, że dobrze mu idzie.

- Ciężko jest grać od razu po środzie, ale nastał czas, kiedy trzeba zrobić to co konieczne. Mieliśmy kolejną sesję treningową i rozmawialiśmy z lekarzami, żeby dokonać ostrożnej oceny. Przygotowujemy się oglądając wideo w czasie, kiedy odpoczywamy w celu odzyskania sił mentalnych i fizycznych. Fani odegrali ważną rolę w starciu z Borussią i mamy nadzieję, że zapewnią nam ogień również z Parmą.

- Kontynuujemy naszą drogę, nawet jeśli brakuje czasu na dopieszczanie detali. Chłopaki wszystko łapią. Wiemy jakie trudności na nas czekają, ale również jak blisko jesteśmy do tych na czele od początku sezonu. To nas uszczęśliwia, ale nasze stopy stoją twardo na ziemi. Każdy mecz jest ważny, a trzy punkty zdobywa się dając z siebie to co najlepsze. Bez pracy nie ma postępu. Jesteśmy na właściwej drodze, musimy na niej zostać i zobaczymy gdzie zajdziemy. Trzeba zawsze dawać z siebie wszystko i niczego nie żałować.

- Skład został zbudowany w oparciu o silnych i wartościowych zawodników. To nie jest ważne czy to Włosi, czy inne nacje. To nieuniknione, że włoscy zawodnicy dają pewne gwarancje, oni po prostu wiedzą jak się pracuje we Włoszech. W porównaniu z tym, jak futbol jest traktowany poza granicami, my jesteśmy bardziej skrupulatni, taktyczni, oglądamy więcej wideo, analizujemy detale każdej sytuacji. Włosi są bardziej przydatni w takich momentach, nie muszą się tego uczyć. To bardzo ważne, aby posiadać włoskiego ducha. Dla przykładu, Handanovic mógłby być Włochem. Po tak długiej przygodzie tutaj ma już włoską mentalność. To ważne, aby posiadać zawodników, którzy są w stanie pomóc przyjeżdżającym zza granicy w aklimatyzacji.

- Zgodnie z charakterystykami Sensi może pełnić rolę Brozovicia z przodu obrony. Preferuję go jednak nieco bardziej wysuniętego z powodu tego jak widzi grę, wie dobrze jak operować pomiędzy liniami, potrafi zarówno dokładnie podać jak i strzelić. Borja Valero również mógłby spełniać tę rolę. Brozovic świetnie się spisuje, ale ja tego wymagam, równie dobrze wie co poprawić, aby stać się zawodnikiem należącym do światowego topu.

- Drużyna wciąż przyswaja taktyki i koncepcje, obrońcy dobrze wiedzą, jakie są ich powinności. De Vrij jest rewelacyjny, ale Godin również posiada umiejętności do wyprowadzania i asystowania.        

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 4

Lethal Doze

Lethal Doze 25 października 2019 | 19:31   

Prowadź wodzu.

Wiktor

Wiktor 25 października 2019 | 20:18   

Mam nadzieję że nie zawiodą i zamkną mecz w pierwszej połowie. Potrzebujemy tych 3 punktów. Trzeba wytwarzać stałe presję na Juve.

SeaVent

SeaVent 26 października 2019 | 00:55   

A screeny nadal czekają poczekam jeszcze trochę... Forza Inter

SINDBADSZYDERCA

SINDBADSZYDERCA 26 października 2019 | 08:29   

SYFent znów teczkami szasta jak macierewicz..XD.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich