Conte: Najważniejsze było czyste konto

24 listopada 2019 | 10:09 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Antonio Conte nie krył zadowolenia po wysokiej wygranej nad ekipą Torino. Radość ze zwycięstwa przysłoniła jednak nieco kontuzja Nicolo Barelli, lecz szkoleniowiec Interu wyraził nadzieję, że skończy się na strachu i uraz nie okaże się bardzo poważny. 

- Najbardziej cieszę się z zachowania czystego konta. To był dobry występ w defensywie, bowiem mamy świadomość, że z przodu prędzej czy później coś wpadnie. Kiedy jesteśmy hermetycznie zamknięci z tyłu, wyglądamy znacznie lepiej. 

- Pragniemy dostrzegać pozytywne aspekty, ponieważ Borja Valero zaprezentował wielki profesjonalizm, koncentrację i szacunek czekając przez ostatnie cztery miesiące na swoją szansę. To wiele znaczy dla trenera, że ma kogoś, na kim można polegać. Sam byłem zawodnikiem i wiem, że niełatwo jest czekać na swoją szansę. Rozegrał świetną drugą połowę i jestem również zadowolony z wejścia Federico Dimarco.

- Naprawdę mam nadzieję, że uraz Nicolo Barelli nie okaże się poważny. W przeciągu ostatnich miesięcy bardzo się rozwinął stając się naszym kluczowym graczem i pozostaje nam tylko liczyć, że wyniki testów nie będą najgorsze. 

- Przed sezonem pożegnało się z nami trzech kluczowych graczy, takich jak Mauro Icardi, Radja Nainggolan i Ivan Perisić. Dziękitym transferom mogliśmy zbudować jednak imponującą machinę wojenną. Trwa sytuacja nadzwyczajna, ale możemy podziękować chłopakom za ich wysiłki. Naprawdę poświęcają się, lecz dostrzegają efekty swojej pracy.

- Lukaku i Lautaro to wciąż młodzi gracze, przed którymi jeszcze dobre kilka lat gry na najwyższym poziomie i dalszy rozwój. Przede wszystkim cieszy mnie sposób w jaki pracują dla zespołu, liczba tworzonych sytuacji i presja, którą wywierają na obronie rywali. Nie jest łatwo znaleźć napastnika, który tak poświęca się dla drużyny, nie mówiąc już o dwóch. 

 

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 6


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich