"Black Friday", nowa afera w Italii

5 grudnia 2019 | 12:34 Redaktor: boxingdivision Kategoria:Ogólna

Nie opadł jeszcze kurz po wzajemnych oskarżeniach Romelu Lukaku i Slavii Praga po ostatnim meczu Champions League, a już mamy kolejną aferę. Znów zarzuty związane są z rasizmem. Tym razem oliwy do ognia dolać miał włoski dziennik "Corriere dello Sport". Miał, bo założenie jest zupełnie inne. 

W najbliższy piątek Inter podejmie na San Siro Romę, a w starciu weźmie udział dwóch gwiazdorów obu ekip - Lukaku oraz obrońca Rzymian - Chris Smalling. Zarówno zawodnik Nerazzurrich jak i Giallorossich są czarnoskórzy. CdS zamieściła na okładce zdjęcia obu graczy, z zapowiedzią meczu oraz nagłówkiem "Black Friday". "Czarny piątek", pomimo wielu różnych konotacji, w ciągu ostatnich dni kojarzy się głównie z wyprzedażami w marketach.

Tytuł nie spodobał się angielskiej prasie oraz rzeszy osób w mediach społecznościowych. Interiści na oficjalnym koncie twitterowym umieścili wpis antydyskryminacyjny, podobnie jak i AS Roma - choć Romaniści w nieco luźniejszej formie. 

Co ciekawe, sami autorzy artykułu - dziennikarze Corriere dello Sport - jednoznacznie określili mianem idiotów osoby które buczą na czarnoskórych graczy. Autorzy są pewni, że ci, którzy lubią obrażać zawodników o innym kolorze skóry, w piątek wydawać będą co najwyżej dźwięki zachwytu nad grą Smallinga i Lukaku.

Artykuł, pomimo nieco prowokującego i chwytliwego nagłówka, zdecydowanie potępia wszelakie zachowania rasistowskie. Należy się zastanowić, czy osoby krytykujące "Black Friday" zapoznały się w ogóle z całą treścią artykułu CdS. 

Źródło: skysports.com

Polecane newsy

Komentarze: 19

Błażej Małolepszy

Błażej Małolepszy 5 grudnia 2019 | 12:41   

Tylko zobaczyłem nagłówki dzisiejszych dzienników i kolejna medialna gównoburza wydawała się kwestią czasu. Jeśli nie tęczowe opaski w Premier League, to znowu rasizm w każdym włoskim kiosku :D

Van Dall

Van Dall 5 grudnia 2019 | 12:52   

Jeszcze trochę i trzeba będzie udawać, że murzyni są biali, bo inaczej ktoś poczuje się dotknięty.

wróbel1908

wróbel1908 5 grudnia 2019 | 13:00   

Na siłę robienie afery z niczego ale z drugiej strony dziennikarze powinni być świadomi tego że taki tytuł wywoła kontrowersje zważywszy na to w jakich czasach żyjemy, w czasach wszechobecnej poprawności politycznej ale i pewnie nakład się lepiej sprzedaje ;)

Kiksu

Kiksu 5 grudnia 2019 | 13:05   

Też mnie to śmieszy że pomału dochodzimy do takich absurdów

boxingdivision

boxingdivision 5 grudnia 2019 | 13:06   

@wróbel1908

Angole pewnie (a nawet na pewno) nie rozumieją ani słowa po włosku, zobaczyli tylko Lukaku i "Black Friday", pomyślieli "o masz znowu na pewno rasizm!!!" i poszło w obieg ;)

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski 5 grudnia 2019 | 13:13   

Cała sprawa to absurd.

inter00

inter00 5 grudnia 2019 | 13:27   

Chcieli zrobi chwytliwy nagłówek, byle tylko sprzedać wydanie, jednak w mojej opinii przesądzili, patrząc choćby przez to ile jest afer rasistowskich aktualnie we Włoszech

domi

domi 5 grudnia 2019 | 13:53   

Nazywanie czarnego człowieka czarnym nie jest żadnym rasizmem, ale gdyby to jutro rzeczywiście był "czarny piątek", to można by zrozumieć, a jako że on już był ostatnio, to taki tytuł budzi rzeczywisty niesmak ze względu na swój prowokacyjny charakter.

KawaOpole

KawaOpole 5 grudnia 2019 | 14:01   

Nie lubię rasizmu ani innych form dyskryminacji ale za chwilę bedzie przesada żeby niw urazić kogoś o cokolwiek - dziś laski skarżą producentów filmowych o molestowanie sexualne za 10 będą też skarżyć laski producentów ale nie o molestowanie tylko jego brak czyli - jestem gorsza mnie nie chciałeś molestować - sru dyskryminacja....
A i moje ulubione określenie na geja - waginosxeptyk -
Jedziesz autem koleś zjeżdża ci droge ostre hamowanie i wymiana zdań *Ty Waginosceptyku!!! *

shakurspeare

shakurspeare 5 grudnia 2019 | 14:32   

Ale oabika w komentarzach. Xd tak na prawde to czarni sami maja to gdzies. Tylko zawsze znajdzie sie jakis pajac ktory chxe sie wybic na jakiejs aferze albo co gorsza dorobic.

waszka159

waszka159 5 grudnia 2019 | 15:59   

https://www.meczyki.pl/sportbuzz/czarny_piatek/187930

Lambert

Lambert 5 grudnia 2019 | 16:59   

Wkurza mnie że ludzie na siłe szukają wszędzie rasizmu a jak znajdą to strasznie to wyolbrzymiają

Darkos

Darkos 5 grudnia 2019 | 17:29   

Świat zmierza w złą stronę. Niedługo nie będę mógł zamówić czarnej kawy, bo będę rasistą... Ludzi porąbało.

scrollo7

scrollo7 5 grudnia 2019 | 18:46   

Może chodzi o kontekst dwóch wyjetych promocyjne graczy z United, którzy są jednymi z najlepszych na swoich pozycjach w lidze

Rahi

Rahi 5 grudnia 2019 | 18:55   

Jedzenie białej kiełbasy to też rasizm. I malowanie sufitów na biało. Uważanie związków kobieta-mężczyzna za normalne to homofobia. Zauważenie, że pewna grupa społeczna macza palce we wszystkich wojnach, zadłużaniu państw, szkalowaniu na świecie Polaków - antysemityzm. Zauważenie, że za (prawie) wszystkimi zamachami stoją islamiści to islamofobia. Dla odmiany - wieszanie penisów na krzyżu to sztuka. Palenie kukły kaczyńskiego -walka o demokrację(nie nie jestem wyborcą pisu). Polak idący z flagą Polski nie UE w święta narodowe - faszysta. Swiat się zmienia. To nie ludzie decydują co jest prawdą, decydują elity. Ograniczyć prawa do wolności wypowiedzi (i to stronniczo), manipulowac edukacją na modłę lewactwa, i już tuż tuż u bram czeka globalny kataklizm społeczny

gunnerek

gunnerek 5 grudnia 2019 | 21:26   

Okładka to moim zdaniem cyniczna prowokacja obliczona oczywiście na większą sprzedaż Corriere.
Daleki jestem od ulegania manii poprawności politycznej, ale zwrócę uwagę na jedną rzecz: czy ktokolwiek z Was widział kiedykolwiek okładkę ze zdjęciami białych piłkarzy i tytułem z gatunku: pojedynek białych gigantów itp.?
Pytanie retoryczne.

superofca

superofca 5 grudnia 2019 | 21:52   

Dzisiaj do wszystkiego próbuje się dorobić jakąś ideologię. Okładka debilna i niesmaczna. Nie dlatego, że nazywa czarnych czarnymi, tylko dlatego, że robi show z koloru skóry. Rahi słusznie zauważył, że o tym co jest ok, a co nie w mediach decydują impertynenci, którzy sami siebie uważają za elity.

darek_91

darek_91 5 grudnia 2019 | 23:24   

Czy jak ktoś napisał by na K. Piątka "Biały Piątek" to czy Piątek by sie obraził? Nawet by na to nie zwrocil uwagi. No ale u czarnych wychodzi mentalność niewolnika i ta poprawność polityczna. Żenada. Tytuł jak najbardziej ok.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich