Pokłosie okładkowej afery

5 grudnia 2019 | 23:49 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Rano pisaliśmy o kontrowersyjnej okładce czwartkowego wydania Corriere dello Sport. Zgodnie z przewidywaniami, sprawa momentalnie odbiła się szerokim echem w środowisku piłkarskim, a dyskusja na temat rasizmu i dyskryminacji we włoskim futbolu rozgorzała na nowo.

Swoje oświadczenia wydali główni zainteresowani. Romelu Lukaku i Chris Smalling otwarcie skrytykowali dwuznaczny tytuł i wyrazili swoje zażenowanie postawą i brakiem wyczucia dziennikarzy stołecznej gazety. Redaktor naczelny CdS postanowił bronić dobrego imienia swojej redakcji. Ivan Zazzaroni winą za powstałe zamieszanie obarczył osoby, które na siłę doszukują się wszędzie rasizmu. Dodatkowo stwierdził, że wydźwięk całego artykuły jest zupełnie odwrotny, lecz zapewne nikt nie zapoznał się z jego treścią przed wygłoszeniem jednoznacznych osądów.

Roma i Milan wydały oficjalne komunikaty o zawieszeniu kontaktów medialnych z Corriere dello Sport do końca bieżącego roku. 

Źródło: różne

Polecane newsy

Komentarze: 10

Van Dall

Van Dall 6 grudnia 2019 | 00:34   

Zidiocenie wskoczyło na nowy poziom.

Oba

Oba 6 grudnia 2019 | 00:39   

Artykuł w swojej treści potępia rasizm na trybunach, wyróżnia dwóch graczy obu zespołów, którzy są czarnoskorzy, mecz jest w piątek dają tytuł black friday, a te dwa wyrazy kojarzą się z przecenami i możliwością nabycia różnych fantów za pół darmo więc skojarzenia wywołuje pozytywne. Konia z rzędem temu, kto powie mi GDZIE TU RASIZM? (edycja 2019.12.06 00:40 / Oba)

shakurspeare

shakurspeare 6 grudnia 2019 | 04:19   

@van dall ty w koncu cos o tym wiesz;)

Przesada czy nie. Taki tytul byl nie na miejscu

SINDBADSZYDERCA

SINDBADSZYDERCA 6 grudnia 2019 | 14:42   

ŻAŁOSNE...zrezygnujmy z "Black" zostawmy Friday...
Ta pseudo poprawność polityczna bardziej zaczyna przybierać formę cenzury.
Z gówna dynamit robić....ech...

krychu339

krychu339 6 grudnia 2019 | 20:04   

Coś by się napisało, ale tu delikatne dupcie niektórzy mają i usuną mi koment. Dodam tylko, że Icara można było bluźnić na całego, o jego żonie nie wspominam. Ivanowi też się od jugoli i tam innych dostawało, ale cóż, murzynka ruszać nie wolno. (edycja 2019.12.06 20:04 / krychu339)

Darkos

Darkos 6 grudnia 2019 | 20:13   

To właśnie wszyscy którzy uznali ten tytuł za rasistowski przejawiają rasizm. Niby dlaczego nikomu z nich nie skojarzyło się to z poprzednim piątkiem, wyprzedażami, tanimi acz dobrymi zakupami? I tak to własnie rasiści napędzają aferę rasistowską nawołując do potępiania rasizmu. Co oczywiście przełoży się na prawdziwe przejawy rasizmu ze strony ludzi którzy mają dosyć takiego robienia z siebie debila. Nic tylko bić brawo...

Hagaen

Hagaen 8 grudnia 2019 | 17:17   

Niektórzy nie rozumieją rasizmu do końca, a inni myślą, że rozumieją. Darkos, czyli, że Lukaku będąc murzynem sam sieje rasizm przeciwko czarnym?

Krzychu - państwo Icardi są sami sobie winni, poza tym im się dostało nie na tle rasowym, więc co ty p*******sz? A nazywanie kogoś Jugol, Makaroniarz, Szwab, Żabojad - to objawy nacjonalizmu, stereotypów, a nie rasizm. Przeczytaj definicję rasizmu - objawia się na tle RASOWYM!

Chodzi o głupie i niefrasobliwe użycie słowa BLACK i zestawienie go z psychopromocjami dla frajerów i zdjęciami czarnych piłkarzy. No bo gazety nie pokazują zdjęć drużyn bez murzynów i nie piszą nagłówków w stylu śnieżny pojedynek itp.

Czarnoskórzy są kojarzeni jako ofiary rasizmu głównie, dlatego, że to oni masowo byli niewolnikami, więc jako potomkowie białych, którzy to robili, uderzmy się w pierś i nie cwaniakujmy.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich