Sky Sports: Wywiad z Romelu Lukaku

25 stycznia 2020 | 12:52 Redaktor: boxingdivision Kategoria:Ogólna

Napastnik Interu Mediolan, Romelu Lukaku, był gościem ostatniego wywiadu przeprowadzonego na łamach brytyjskiego Sky Sports. Belg opowiedział podczas rozmowy z dziennikarzami m.in. o decyzji dotyczącej odejścia z Manchesteru, rasizmie w Italii czy o zachowaniu Antonio Conte po meczu ze Slavią Praga w zeszłym roku. Lukaku odniósł się też do spraw ogólnoświatowych, pozapiłkarskich.

- W zeszłym roku na świecie wydarzyło się dużo złych rzeczy. Także w świecie piłki nożnej, który intensywnie śledzę. W 2020 musimy działać lepiej, przejąć kontrolę nad różnymi wydarzeniami. Kluczem do sukcesu jest edukacja ludzi. Mam to szczęście, że skończyłem szkołę, do której uczęszczali ludzie z ponad 50 różnych krajów - zaczął popularny Big Rom. 

- Nigdy nie dyskryminowałem nikogo ze względu na płeć, rasę czy religię. Jeżeli jesteś w porządku dla mnie, ja będę w porządku dla ciebie. Będę uczył swojego syna, że ludzie nie są różni pod tym kątem, że wszyscy są równi. Musisz szanować innych, a jak ktoś nie robi tego wobec ciebie, po prostu z nim nie rozmawiaj.

- Myślę, że odkryłem się na nowo. W zeszłym roku wiele spraw nie szło po mojej myśli, co wpływało na moje występy. Decyzję o tym, że chcę odejść, podjąłem w marcu. Poszedłem do managerów i powiedziałem, że chcę odejść i spróbować czegoś nowego, innego środowiska. United stawiało na młodych, a ja nie wychodziłem na murawę. Myślę, że to było rozwiązanie korzystne dla obu stron. Nie żałuję, że odszedłem z United.

- Mówi się, że Premier League jest najmocniejszą ligą pod kątem fizycznym. Zapewniam cię jednak, że nikt nie ma tak dużego obciążenia treningowego jak my. Przez pierwsze 2 tygodnie treningów u Conte nie wiedziałem co się dzieje, rozmawiałem z moim agentem, że muszę się przyzwyczaić do tych treningów, bo nigdy przez coś takiego nie przechodziłem. Conte zawsze motywuje cię do ciężkiej pracy a podczas meczów wspiera z linii bocznej.

- Pamiętam pierwszy mecz w Lidze Mistrzów, ze Slavią Praga. Zagrałem słabo i Conte po meczu zrugał mnie przy wszystkich, mówiąc że zagrałem jak śmieć. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie przeżyłem. Conte zawsze mówi ci prosto w twarz to co myśli.

Całość wywiadu (w jęz. angielskim) można obejrzeć klikając TUTAJ

Źródło: dailystar.co.uk

Polecane newsy

Komentarze: 3

inter00

inter00 25 stycznia 2020 | 13:03   

Widać że przez pierwsze kilka meczy nie pokazał pełni możliwości, cieszy mnie niesamowicie że szybko się dostosował i odżył. Dużo dobrych meczy czeka go u nas a my będziemy mieli z niego sporo pociechy :))

darren

darren 25 stycznia 2020 | 13:20   

Ostatni akapit, Pan Conte

superofca

superofca 26 stycznia 2020 | 10:59   

Ale efekty to dało. Do każdego trzeba trochę inaczej podejść.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich