Conte: Rotacja jest potrzebna

21 lutego 2020 | 08:11 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Wczorajszy mecz z Łudogorcem z pewnością nie należał do spektakularnych. Mimo tego, w drugiej połowie spotkania Inter dwukrotnie trafił do bramki gospodarzy. Antonio Conte skomentował ten mecz i podkreślał, że te zawody będą szansą dla tych, którzy mniej grają.

Mecz:
- W pierwszej połowie graliśmy na bardzo niskiej intensywności. Kiedy tak się dzieje, przeciwnik zamyka pole. W drugiej odsłonie zwiększyliśmy obroty i piłka krążyła szybciej. Dzięki temu udało się zdobyć bramkę i stworzyć kilka dodatkowych szans. Próbujemy rozwiązań będących dla nas alternatywą.

Eriksen:
- Musi pracować, jeszcze tego potrzebuje. Potrafi grać znacznie lepiej niż to, co widzieliśmy w tym meczu. Gol zawsze dodaje pewności siebie i cieszę się, że trafił do bramki. Musi znaleźć rytm i intensywność jaką miał w Tottenhamie. Nadal nie osiągnął odpowiedniej kondycji fizycznej, ale jesteśmy spokojni. W żaden sposób nie czujemy niepokoju. Wiemy, że zatrudniliśmy piłkarza, który może podnieść naszą jakość. Myślę, że wprowadzam go we właściwy sposób. Z pewnością da sobie radę, podobnie jak cały zespół. Zrobię wszystko, by zintegrować go z drużyną w najlepszy możliwy sposób.

Liga Europy:
- Nasz plan na Ligę Europy jest taki, by wykorzystać konkurencję w składzie i dać szansę, tym, którzy grają mniej. Chcemy kontynuować tę ścieżkę i osiągnąć jak najwięcej. Wiemy, że te zawody mogą narazić zespół na trudności psychiczne i fizyczne, dlatego rotacja jest potrzebna.

Handanović:
- Sytuacja jest monitorowana. Mamy zaufanie do Padellego. Kiedy Handanović będzie gotowy, zajmie jego miejsce.

Źródło: inf. własna + Sky Sport

Polecane newsy

Komentarze: 2

inter00

inter00 21 lutego 2020 | 08:43   

Czyli jasno i klarownie Conte stwierdził że Inter traktuje LE po macoszemu. Zmiennicy na mecz właśnie z Ludogorcem czy innymi klubami pokroju Bułgarów dają sobie dobrze radę, jednak jeżeli wyżej trafimy na jakiś Arsenal czy Manu to Conte nadal ich wystawi jeżeli nie będzie już takich intensywności gier jak teraz? Jeżeli tak to szkoda, wielka szkoda.

Oba

Oba 21 lutego 2020 | 09:09   

Z dużą firma raczej zagramy w pierwszym garniturze. Z resztą ważne żeby przejść Ludogorec i jeszcze 1/8 finału, to od 1/4 zacznie się myślenie że możemy to wygrać i zmieni się podejście.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich