UEFA: Mecze międzynarodowe w rękach rządów

2 marca 2020 | 17:46 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Tylko kilka minut zajęło radzie UEFA podjęcie decyzji w sprawie meczy międzynarodowych. Dzisiejsze zebranie władz organizacji zakończyło się wydaniem komunikatu w sprawie ewentualnego odwoływania nadchodzących gier w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią groźnego wirusa.

- Jesteśmy w kontakcie z władzami, pozostajemy w rękach władz lokalnych i zajmiemy się wszystkim, co nam przekażą - poinformował rzecznik UEFA.

- Nie było dużo dyskusji na ten temat, ponieważ niewiele możemy na to poradzić. Pozostajemy w rękach ludzi, którzy są ekspertami w tych warunkach. Jesteśmy w stałym kontakcie z WHO (Światowa Organizacja Zdrowia - dop. red.) i władzami zajmującymi się meczami, które mają się odbyć, a my zajmiemy się tym, gdy sytuacja będzie tego wymagać.

Reprezentacje narodowe z całego kontynentu mają pojawić się w tym miesiącu w fazie play-off Euro 2020, mecze będą rozgrywane w dwunastu miastach. Poza Europą dwie rundy eliminacji do Mistrzostw Świata są również zaplanowane na ten sam okres w Azji i Ameryce Południowej, podczas gdy mecze towarzyskie mają odbywać się na całym świecie. Oprócz rundy play-off Euro 2020, a następnie finałów turnieju w czerwcu i lipcu, UEFA ma przed sobą również ważne mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Według komunikatu decyzje dotyczące rozgrywania spotkań i oceny związanego z tym ryzyka będą podejmowane przez rządy poszczególnych krajów i organy ochrony zdrowia, a nie organizacje zarządzające grą.

Źródło: independent.ie

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich