Marotta: Derby w poniedziałek? Jesteśmy przeciwni!

3 marca 2020 | 08:56 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Zamieszanie wokół terminarza włoskiej Serie A trwa w najlepsze. W ostatnich dniach dzieje się tyle, że naprawdę potrzeba trochę wysiłku, aby połapać się we wszystkich decyzjach, odwołaniach i zmianach, a wszystko okraszone jest oczywiście solidną dawką negatywnych emocji.

Najnowszy pomysł władz ligi sugeruje przesunięcie rozgrywek ligowych o tydzień, więc odwołane mecze 26. serii gier miałyby zostać rozegrane w najbliższy weekend. Derby d'Italia odbyłyby się w poniedziałek 9 marca przy otwartych trybunach. Nie wiadomo jednak, czy ten scenariusz ostatecznie zostanie wprowadzony w życie.

Steven Zhang w bardzo ostrych słowach skrytykował ostatnie poczynania Lega Serie A i prezydenta Paolo Dal Pinto, o czym piszemy w tym miejscu. O ustosunkowanie się do najnowszego terminu derbów poproszony został również Giuseppe Marotta. Dyrektor Interu w krótkich słowach odciął się jednak od tego pomysłu:

- Jesteśmy przeciwni temu pomysłowi. Nasze stanowisko pozostaje niezmienione.

Wydaje się, że ostateczne decyzje w sprawie najbliższej przyszłości rozgrywek zapadną dopiero na zaplanowanym na środę spotkaniu wszystkich klubów. Miejmy nadzieję, że uda się wreszcie osiągnąć porozumienie i sytuacja powoli zacznie wracać do normalności. 

Źródło: Rai Sport

Polecane newsy

Komentarze: 1

inter00

inter00 3 marca 2020 | 11:24   

Jeżeli w danym tygodniu mamy mieć mecz w LE lub pucharze Włoch to nie ma innej opcji niż gra w weekend


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich