GdS: Scenariusze dla Ligi Europy

14 marca 2020 | 16:30 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Ostatnie wydanie Gazzetta dello Sport wnikliwie analizuje aktualną sytuację europejskich rozgrywek i zestawia je z możliwymi rozwiązaniami, zależnymi od przebiegu Euro 2020. To czy UEFA zdecyduje się przełożyć Mistrzostwa Europy wpłynie na końcowy format zakończenia LE.

UEFA jak wiadomo niechętnie odnosi się do pomysłu przesunięcia Euro na czerwiec 2021 roku, ponieważ tego rodzaju decyzja wymagałaby zmian w szeregu innych rozgrywek. Na nowy proponowany termin nakładają się między innymi Puchar Świata Kobiet, Euro U-21, a także finały czwartej Ligi Narodów i Klubowy Puchar Świata FIFA. Terminy Mistrzostw Świata 2022 przy wyborze takiego rozwiązania również mogą wymagać zmian.

Jeśli nie uda się przesunąć turnieju, europejskie puchary mogą spotkać różne scenariusze. Pierwsza możliwość to dogranie odwołanych meczy w pierwszej połowie kwietnia, co umożliwiłoby dogonienie w kalendarzu pozostałych zespołów przez Romę i Inter. Potem teoretycznie można byłoby powrócić do pierwotnego terminarza. Drugą możliwością jest skrócenie pucharów, w tej sytuacji finałowa czwórka musiałaby zagrać już w kilka dni po ćwierćfinałach. Ostatnią opcją jest zamknięcie rozgrywek w dziesięciu dniach, które byłoby możliwe, jeśli po rundzie 16-tej finałowa ósemka zagrałaby w systemie kwalifikacji.

Wszystkie przedstawione opcje zostaną rozpatrzone podczas nadchodzącego spotkania UEFA w najbliższy wtorek.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 2

inter00

inter00 14 marca 2020 | 17:24   

Przerwać to po prostu i nie wyłonić zwycięzcy. Zdrowie jest ważniejsze, nie ma co ryzykować, albo prosić żeby kluby oddały walkowera.

Darkos

Darkos 15 marca 2020 | 13:12   

Hajs się musi zgadzać. Co wymyśla żeby zarobić. Zdrowie to oni mają głęboko w poważaniu.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich