Ważna klauzula w sprawie Icardiego

31 maja 2020 | 12:16 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Transfery

Trwają negocjacje w sprawie ostatecznej formy transferu Mauro Icardiego do PSG. Gianluca di Marzio oraz Fabrizio Romano podali już prawdopodobne kwoty dotyczące transakcji, ale w przypadku byłego kapitana Interu na pieniądzach negocjacje się nie kończą.

Popularni włoscy dziennikarze spowodowali niewielką burzę, informując o 50 mln z 7 mln bonusów, które Nerazzurri mają otrzymać za napastnika. Skąd taka obniżka wobec pierwotnych oczekiwań? Angielskie źródła informują, że jedną z przyczyn jest bezwzględna postawa Interu, który domaga się zamieszczenia w umowie sprzedaży klauzuli utrudniającej przejście Icardiego do Juventusu w kolejnych latach. Jeśli jednak do takiego transferu by doszło, Inter miałby otrzymać bardzo dużą bonifikatę finansową. Włodarze mediolańskiego klubu chcą się zabezpieczyć przed wzmacnianiem lokalnego rywala, co wydaje się działaniem logicznym.

Tymczasem Argentyńczyk nie traci czasu. Do kierownictwa drużyny wpłynęła podobno jego prośba o numer 9 na koszulce, który mógłby otrzymać zaraz po odejściu Edisona Cavaniego. To kiepska wiadomość dla wszystkich, którzy już zainwestowali w aktualny trykot PSG z jego nazwiskiem i numerem 18.

Źródło: justarsenal.com, psgtalk.com

Polecane newsy

Komentarze: 4

Kevin

Kevin 31 maja 2020 | 12:30   

Ładnie mu w różowym

2osiem

2osiem 31 maja 2020 | 13:41   

"utrudniającej przejście Icardiego do Juventusu w kolejnych latach" - włoscy dziennikarze piszą, że klauzula będzie obowiązywać tylko w najbliższych 2 okienkach i po rozegraniu przez Icardiego sezonu 2020/21 straci moc.

Luq1989

Luq1989 31 maja 2020 | 13:43   

Na włoskiej stronie jest już potwierdzenie wykupienia, ale nie podali jeszcze kwoty. Na szczegóły musimy jeszcze poczekać.

Sylvvek

Sylvvek 31 maja 2020 | 13:52   

zawszento jakies zabezpiczenie jest


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich